Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LOSP un finanšu nozares pārstāvjiem iezīmējušās konceptuālas problēmas ar pensiju otrā līmeņa sistēmu

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomei (LOSP), tiekoties ar Finanšu nozares asociācijas vadības pārstāvjiem un Latvijas komercbanku un Latvijas Bankas ekspertiem, iezīmējās pušu viedokļu nesakritība, kā arī konceptuālas problēmas ar pensiju otro līmeni, secināts LOSP kārtējā valdes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LOSP valdes priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis aģentūrai LETA skaidro, ka šobrīd Latvijas fondos un aktīvos no pensiju uzkrājumiem bankas iegulda vien 10%, un LOSP ieskatā ir nekavējoties jāmaina šī sistēma tā, lai tā nestu labumu kā iedzīvotājiem, tā arī valstij kopumā, nevis tikai privātajam pensiju otrā līmeņa iemaksu apsaimniekotājiem.

Viņš uzsver, ka valdībai jānosaka pienākums pensiju otrā līmeņa pārvaldītājiem ieguldīt vismaz 50% finanšu Latvijas tautsaimniecībā fondos un akcijās, kā arī jāsamazina Valsts sociālās apdrošināšanas obligātā iemaksa (VSAOI) no 6% uz 2%, līdz ar to samazinot kopējos darbaspēka nodokļus.

Tāpat padomē atzīmē, ka diskusijas laikā LOSP pārstāvji norādīja, ka otrā pensiju līmenī veiktās iemaksas ne tikai nepieaug, bet arī ievērojami samazinās – atsevišķos gadījumos pensiju fondu uzkrājums aizvadītajā periodā nodokļu maksātājiem var būt sarucis par vairākiem simtiem vai pat tūkstošiem eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda LOSP, banku pārstāvji to skaidroja ar akciju tirgus svārstībām, ko ietekmē dažādi starptautiski notikumi, taču nesniedza skaidru atbildi par to, kādēļ nodokļu maksātāji šajā situācijā zaudē finanšu līdzekļu uzkrājumus, bet banku peļņa paliek nemainīga.

“Šā brīža otrā pensiju līmeņa izvietojums akcijās un fondos – kas tiek ieguldīti 90% apmērā starptautiskā mērogā, neveicina tautsaimniecības attīstību Latvijā,” uzsver Gūtmanis.

LOSP ir biedrība, kas apvieno valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.