Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mākslīgais intelekts pēc “Tālavas taurētāja” motīviem” izveidojis svētku klipu (VIDEO)

Reklāmas aģentūrā “Wrong Digital” izveidots animācijas klips pēc Rūdolfa Blaumaņa darba “Tālavas taurētājs” motīviem, kurā visus 900 klipā redzamos mākslas darbus ģenerējis mākslīgais intelekts, pavēstīja reklāmas aģentūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos trīs līdz četros mēnešos strauju attīstību piedzīvo “text-to-image” mākslīgo intelektu modeļi, kuri pāris sekunžu laikā ļauj pārvērst tekstu vizuālā attēlā. Tā ir jauna tehnoloģija, un, lai izveidotu šo animācijas filmu, radīti vairāk nekā 900 secīgi mākslas darbi, kurus mākslīgais intelekts ģenerējis, gan ņemot vērā katru iepriekšējo kadru, gan atslēgas vārdus no “Tālavas taurētāja” dzejas rindām.

Viens no animācijas veidotājiem Artis Krilovs norāda, ka “šajā projektā sevi saucam par mākslīgā intelekta vārdotājiem. Proti, mūsu galvenā loma bija mākslīgajam intelektam palīdzēt veiksmīgāk izprast un iztulkot Rūdolfa Blaumaņa domu, tajā pašā laikā draudzīgi un neuzbāzīgi savaldot mākslīgā intelekta radošo domu lidojumu vienotā vizuālā stilistikā”.

Mākslīgais intelekts, reaģējot uz vieniem un tiem pašiem atslēgas vārdiem, spēj radīt dažādas interpretācijas. Tādēļ, lai izvēlētos 900 animācijā redzamos mākslas darbus, ģenerēti vairāk nekā 30 000 attēlu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klips ir skatāms SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT) “Neatkarības” kampaņas ietvaros uzņēmuma sociālo tīklu profilos.

No “Wrong Digital” komandas ar mākslīgo intelektu sarunājās un animāciju veidoja Kristaps Kazaks, Oskars Cirsis un Artis Krilovs, video tapšanā piedalījās aktieris Igors Šelegovskis, režisore Monta Jurjāne, producente Luīze Anna Lejniece, operatori un montāžas režisori Emīls Kālis un Kārlis Leilands, mūzikas un skaņas efektu autors Artūrs Šēnfelds, balss režisors Pēteris Krilovs un gaismu mākslinieks Eduards Stefanovics.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka SIA “Wrong Digital” reģistrēta 2011.gadā. Tās pamatkapitāls ir 3160 eiro. Pa 30% “Wrong Digital” daļu pieder Oskaram Cirsim, Krilovam un Vilhelmam Meisteram, bet 10% pieder Beātei Brokai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. LMT kapitālā 49% pieder “Telia Company” un tās meitasfirmai “Sonera Holding”, pa 23% akciju pieder SIA “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””. “Telia Company” pieder 49% “Tet” kapitāldaļu, bet Latvijas valstij “Possessor” personā – 51%.

Foto un video: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.