Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Māksliniekus aicina pieteikties Ledus skulptūru festivālam

Līdz 5. novembrim pašvaldības iestāde “Kultūra” aicina tēlniekus pieteikties dalībai 25. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, informē pašvaldība. Festivāls, kura ietvaros mākslinieki aicināti radīt ledus mākslas darbus, interpretējot šā gada festivāla tēmu “Pasaules dārgumi”, notiks no 28. janvāra līdz 4. februārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2024. gadā Jelgavā norisināsies jau 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kas tā pastāvēšanas laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību gan ārzemju mākslinieku, gan skatītāju, gan arī citu starptautisku festivālu vidū. Ik gadu tas Jelgavā pulcē vairāk nekā trīsdesmit pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām valstīm.

Šoreiz festivāla tēma ir “Pasaules dārgumi”, aicinot tēlniekus iedzīvināt ledus mākslā tos dārgumus, kas novēroti un saredzēti sev apkārt. “Mūsu pasaule ir dārgumu piepildīta. Tie ir gan redzami un sataustāmi, gan arī tikai nojaušami un sajūtami. No cilvēka neskartiem dabas dārgumiem, līdz pašu radītiem arhitektūras, mākslas, literatūras, mūzikas dārgumiem. Dārgums var būt arī pats cilvēks – personība, kas iedvesmo, ar savu rīcību padara šo pasauli labāku. Pasaule ir patiesi dārgumu pilna, un mums katram ir jāatrod savs,” festivāla uzsaukumā saka pasākuma organizatori pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Dalībai festivālā žūrijas komisija izvēlēsies 30 tēlniekus, kuriem būs iespēja savas skices realizēt ledū, strādājot gan individuāli, gan arī komandās pa divi. Iesniegt skiču projektus līdz 5. novembrim tēlnieki aicināti vietnē kultura.jelgava.lv. Turpat pieejams arī festivāla nolikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izskatot pieteikumus, tiks vērtēts tēmas atspoguļojums, mākslinieciskā izpausme, kā arī tēlnieka izpratne par ieceres tehnisko realizēšanu. Izvēlētie mākslinieki ledū skulptūru parkā Pasta salā strādās no 29. janvāra līdz 2. februārim, bet tēlnieku veikumu interesenti varēs novērtēt jau no 2. februāra vakara.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.