Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Meiteņu koris “Spīgo” iegūst Ziemassvētku dziesmu konkursa Grand prix

Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” IV Starptautiskajā jauno izpildītāju Ziemassvētku dziesmu konkursā Daugavpilī ieguvis Grand prix un 1000 eiro naudas balvu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Līga Celma-Kursiete, diriģente – Krista Delvere, vokālās pedagoģes – Līga Anševica un Kitija Mināte.

“Spīgo” piedalījās konkursa kategorijā “Labākais jauniešu koris līdz 25 gadu vecumam”  un izpildīja igauņu komponista  Andresa Lemba darbu “Gloria”. Šo skaņdarbu konkursā diriģēja Krista Delvere. “Aprīlī plānojam piedalīties 17. Starptautiskajā koru festivālā “Tallina 2023″. Šis skaņdarbs ir festivāla obligātajā repertuārā,” stāsta K. Delvere.

Ar kori “Spīgo” strādā četri pedagogi. Gan diriģentes, gan vokālās pedagoģes ir Jelgavas 4.vidusskolas Mūzikas novirziena absolventes un pavasarī Mūzikas novirzienam tiks atzīmēta 45 gadu jubileju. “Mēs joprojām izmantojam relatīvo pakāpju sistēmu no 1. līdz 9. klasei, kas ir fundamentāls pamats noturīgajiem koru panākumiem un sasniegumiem valsts un pasaules līmenī,” uzsver K.Delvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētku dziesmu konkursam ir divas kārtas un pirmā notika attālināti, iesūtot žūrijai ierakstu. Konkursanti varēja izvēlēties izpildīt tradicionālu Ziemassvētku dziesmu, Ziemassvētku tautasdziesmu, Ziemassvētku laika sakrālo skaņdarbu, mūsdienu Ziemassvētku dziesmu vai latviešu autora Ziemassvētku dziesmu.

Konkursa otrā kārta – Lielās balvas izcīņa notika klātienē 8. janvārī Daugavpils Vienības namā un tajā konkursanti – solisti un kolektīvi dažādās vecuma grupās –izpildīja vienu brīvi izvēlētu Ziemassvētku skaņdarbu.

Konkursu organizē Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde un tā mērķis ir veicināt jaunatnes muzikālo spēju attīstību, atklāt jaunus, talantīgus bērnus un jauniešus, sekmēt viņu radošo pašizpausmi, rosināt jauno dziedātāju un pedagogu pieredzi, piedaloties konkursā kā attālināti, tā arī klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Kora “Spīgo” arhīvs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.