Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Melānija Čamane saņem Jaunatnes sporta fonda balvu

Lai veicinātu jaunatnes sporta attīstību, popularizētu jaunatnes sportu un sekmētu sporta veidu attīstību, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes (LSIIDP) Jaunatnes sporta fonds izsludināja konkursu uz finansējumu par augstiem sportiskiem sasniegumiem. Naudas balva piešķirta 22 jaunajiem sportistiem, tostarp Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) smaiļotājai Melānijai Čamanei, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Simbolisko plāksni, uz kuras norādīts naudas balvas apmērs, Melānijai pasniedza LSIIDP valdes locekle Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa. Viņai uzticēts sveikt balvas saņēmējus Zemgalē, kur tādu ir trīs.

“Šī ir ļoti nozīmīga balva, kas paredzēta treniņu nometņu nodrošināšanai un inventāra iegādei. Man ir patiess prieks, ka Latvijā ir centīgi un talantīgi bērni, kuri vēlas kaut ko sasniegt,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda B.Grantiņa, piebilstot, ka konkursam iesniegtos pieteikumus izvērtēja komisija, kas lēma arī par piešķirtās naudas balvas apmēru no 500 līdz 2500 eiro atkarībā no sportista pērn uzrādītajiem rezultātiem. Melānija saņēma naudas balvu 2500 eiro apmērā, kas ir lielākā iespējamā summa vienam sportistam. Kā informē B.Grantiņa, maksimālo summu saņēma pieci sportisti – no Cēsīm, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu un Smiltenes.

M.Čamane 2022. gadā izcīnīja 6. vietu pasaules čempionātā juniorēm smaiļošanā divniekos 500 metros, 7. vietu Eiropas čempionātā juniorēm smaiļošanā divniekos 500 metros, 1. vietu starptautiskās sacensībās “Olimpic hopes” jaunietēm smaiļošanā vieniniekos un divniekos 500 metros, kā arī ieguva vairākus Latvijas čempiones titulus pieaugušo un junioru konkurencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad negribam latiņu laist zemāk, un ir plānots, ka Melānija startēs gan Eiropas, gan pasaules junioru čempionātā, kur gribētu izcīnīt augstāku vietu nekā pērn. Bet Melānija arī cīnīsies par iespēju piedalīties III Eiropas spēlēs – Latvijā iekšējā atlase notiks maijā, bet tur būs jāsacenšas pieaugušo konkurencē un viegli nebūs. Tāpat šogad pēdējo reizi Melānija var startēt sacensībās “Olimpic hopes”, bet to, vai viņa tur tiešām startēs, sezonas gaitā izlems viņas treneris Juris Lauris,” norāda Jelgavas BJSS direktora vietniece Lelde Laure.

LSIIDP Jaunatnes sporta fonds 2022. gada nogalē konkursu izsludināja sadarbībā ar “Latvijas valsts mežiem”. Jelgavas BJSS konkursam pieteica divus skolas audzēkņus – smaiļotājus M.Čamani un Kārli Dumpi.

Foto: Sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.