“Mestis” čempioni nepiekāpjas “Zemgale/LLU” (VIDEO)

Izbraukuma spēlē Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” otro reizi divās dienās ar vienu vārtu deficītu piekāpās pagājušās sezonas Somijas “Mestis” līgas čempioniem “Ketterä” – 2:3 (0:2; 1:0; 1:1). Vārtus jelgavnieku labā guva Kristaps Roķis un Gatis Gricinskis.

Otrajā izbraukuma spēlē nevarēja piedalīties uzbrucējs Kristaps Kristiņš, kā rezultātā tikta veiktas nelielas izmaiņas uzbrucēju virknējumos, bet vārtu aizstāvēšana tika uzticēta Rihardam Cimermanim.

Arī “Ketterä” galvenais treneris Tuomo Ropo apmainīja vārtsargus un nomainīja vienu uzbrucēju ceturtajā virknējumā. Pārējais laukuma saimnieku sastāvs palika nemainīgs.

Līdzīgi, kā pirmajā spēlē “Ketterä”, hokejisti no pirmām sekundēm uzspieda ātru hokeju, kurā daudz darba bija vārtsargam Rihardam Cimermanim. Trešajā minūtē Jere Tuomāla meta ripu gar vārtiem, bet tā trāpīja jelgavnieku aizsargam un neveiksmīgi nonāca vārtos, kad vārtsargs atradās tās lidojuma pretkustībā – 0:1.

“Zemgale/LLU” trešdaļas vidū spēja mazināt ledus saimnieku spiedienu, bet nonāca mazākumā, kuru ar spēcīgo metienu izmantoja “Ketterä” rezultatīvākais uzbrucējs Samu Tuomāla – 0:2.

Jelgavnieki atbildēja ar labu pretuzbrukumu, kurā ripa trāpīja vārtu konstrukcijā un nedaudz vēlāk komanda izcīnīja skaitlisko vairākumu. Somi intensīvi strādāja aizsardzībai un šo iespēju “Zemgale/LLU” izmantot neizdevās.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti spēja sevi motivēt uz cīņu un ļoti ātri spēja samazināt vārtu deficītu ar uzbrucēja Kristapa Roķa vārtu guvumu – 1:2. Jelgavnieki turpināja savus mēģinājumus atspēlēties, bet trīs mazākumi krasi samazināja viņu iespējas.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki turpināja mēģinājumus atspēlēties, bet tam atkal patraucēja mazākums, kurā gan uzbrucējs Gatis Gricinskis aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un izlīdzināja spēles rezultātu – 2:2.

Diemžēl “Ketterä” hokejisti diezgan ātri ar Jeses Liuksialas vārtu guvumu spēja atjaunot vienu vārtu pārsvaru – 2:3. Arī šajā gadījumā, ripa vārtos nonāca pēc neveiksmīga rikošeta no jelgavnieku aizsarga. “Zemgale/LLU” spēlētāji līdz pēdējai sekundei ieguldīja maksimālas pūles, lai panāktu neizšķirtu rezultātu, bet diemžēl neizdevās izmantot radītās vārtu gūšanas iespējas.

“Ketterä” – “Zemgale/LLU” – 2:3 (2:0; 0:1; 1:1)

Vārtu guvēji: 03:00 Jere Vertanen (Kaksonen); 11:36 Samu Tuomaala (Vertanen, Kaksonen); 24:03 Kristaps Roķis (Gricinskis, Alksnis); 47:24 Gatis Gricinskis – mazākums; 50:21 Jesse Liuksiala (Shekhovtsov, Karjalainen).

“Ketterä”: 1. maiņa: Samu Tuomaala (zelta ķivere), Elmeri Kaksonen, Mikko Haaparanta, Viljami Istala, Jere Vertanen; 2. maiņa: Janne Kettunen, Jesse Ruotsi, Jarkko Harjula, Leevi Tanskanen, Yegor Shekhovtsov; 3. maiņa: Henry Karjalainen, Jesse Liuksiala, Yegor Chizhikov, Väinö Liikonen, Valtteri Jeskanen; 4. maiņa: Joona Lankinen, Roope Turunen, Tomi-Petteri Ansio, Jesse Viskari; vārtsargi: Santeri Lipiäinen (vārtos), Severi Auvinen. Galvenais treneris: Tuomo Ropo.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa: Uldis Pūpols, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Kristers Brauns, Daniels Goršanovs; 2. maiņa: Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Harijs Brants, Renarts Džerods Alksnis; 3. maiņa: Pēteris Purmalis, Gatis Gricinskis, Roberts Baranovskis, Edgars Dīķis, Haralds Rauls Slišāns; 4. maiņa: Rihards Mertens, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Dario Mackevics. Galvenais treneris: Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Otto Blomqvist, Kimmo Laakkonen.