Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mežs ienāks Jelgavā

28. aprīlī no pulksten 10 līdz 18 Pasta salā notiks tradicionālā Meža diena ar iespēju ikvienam apmeklētājam izzināt meža nozari – iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktu izmantošanu, nozares nozīmi Latvijas ekonomikā, mežā nodarbināto profesiju plašo spektru un izglītības iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes organizētā pasākumu cikla Meža dienas lielpasākums “Mežs ienāk Jelgavā!” devīze ir “No meža līdz mājai”, īpaši akcentējot koka izmantošanu būvniecībā.

Kopumā Meža dienā piedalīsies ap 50 meža un saistīto nozaru uzņēmumi un organizācijas. AS “Latvijas valsts meži” iepazīstinās ar mežu apsaimniekošanu, bet bērniem tiks piedāvāta izzinoša un atraktīva tikšanās ar Cūkmenu. SIA “Ziemeļlatvijas meži” konsultēs apmeklētājus un aicinās praktiski parādīt savas prasmes meža darbos. Savukārt SIA “Rīgas meži” stendā varēs iepazīt izplatītākās koku sugas, noklausīties to stāstus, atpazīt kokus pēc pagalēm un čiekuriem, kā arī uzzināt par vides izglītības programmas “Zaļā klase” piedāvātajām iespējām skolēniem un citiem interesentiem.

Tā kā šogad akcentēta tieši būvniecība, uzaicināta piedalīties arī biedrība “Latvian hemp union”, kura izstrādā produktus, kas pilnībā vai daļēji izgatavoti no kaņepēm, piemēram, kā siltināmais materiāls koka un ne tikai koka mājām. Vadošais saplākšņa un tā produktu ražotājs Baltijas valstīs AS “Latvijas finieris” praktiski demonstrēs dažādas bērza saplākšņa pielietošanas iespējas. Piedalīsies arī koka logu un durvju ražotājs SIA “Flora” un citi ar būvniecību saistīti uzņēmumi. Piemēram, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (MEKA) ļaus ieskatīties vienā no institūta pētniecības jomām, praktiski testējot koka produktus. Savukārt namdara amata meistars Juris Balodis parādīs guļbūves tapšanas procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma mazākie apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās un interaktīvās spēles par koksni, kokiem, procesiem mežā un meža apsaimniekošanu.

Būs iespēja panašķēties Latvijas Biškopības biedrības nodrošinātajā medus degustācijā, kā arī apskatīt septiņus dažādus stropus. Savukārt ģimenes mājražošanas uzņēmuma “Mītavas čiekurs” pārstāvji vadīs čiekuru marmelādes vārīšanas meistarklasi.

“Jauniešiem, kuriem ir aktuāla profesijas izvēle, būs iespēja uzzināt vairāk par LBTU Meža fakultātes, Vides un būvzinātņu fakultātes un citu izglītības iestāžu piedāvātajām mācību iespējām mežsaimniecībā un kokapstrādē, kā arī par plašajām karjeras iespējām nozarē,” saka L. Sisenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Pasta salā notiks starptautiskais koka skulptūru festivāls “Otrā elpa”, kurā četri tēlnieki no Latvijas un Lietuvas – Ainars Zingniks, Māris Gailis, Tautvils Povilionis un Mindaugs Tendziagolskis – veidos koka skulptūras.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.