Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mirušiem putniem Kalnciema pagastā konstatēta putnu gripa

Pārtikas un veterinārais dienests informējis par saņemtajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem, kas apstiprina saslimšanu ar putnu gripu mirušiem putniem Kalnciema pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji aicināti netuvoties un neaiztikt ar rokām beigtus putnus.

Par mirušiem putniem vēlams ziņot pagasta pārvaldes vadītājai zvanot vai rakstot uz tālruni +371 28899477, precīzi norādot putnu atrašanās vietu. Uzmanīgiem būtu jābūt arī pastaigājoties ar saviem mājdzīvniekiem. Visā pagastā tiks uzsākti beigto putnu savākšanas darbi.

Putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās dzīvnieku orgānu sistēmās un tās klīniskā izpausme atkarīga no ierosinātāja patogenitātes. Putnu gripai raksturīga augsta putnu mirstība. Jāpiebilst, ka arī mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem. Tāpat putni var inficēties ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nokļuvis vīruss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar putnu gripu slimo vistas, kaijas, pīles, zosis, tītari, paipalas, pāvi, fazāni un strausi, retāk citas putnu sugas, tomēr ir arī gadījumi, kad ar putnu gripu inficējas arī cilvēki. Reģionos, kur ir atklāti slimi (inficēti) putni, nosaka pagaidu aizsardzības un uzraudzības zonas. Šajās zonās tiek ierobežota dzīvu putnu pārvietošana, mājputni tiek turēti iekštelpās un rūpīgi uzraudzīti.  Tiek noteikti stingri dezinfekcijas pasākumi.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.