Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Montesori bērnudārzs Rīgā – vai labākā izvēle jaunajiem vecākiem

Mēs katrs vēlamies dot saviem bērniem pašu labāko, bet reizēm aizmirstam, ka tieši bērna pirmie dzīves gadi ir tie, kuru laikā ieliekam pamatu viņa kognitīvajai un sociālajai attīstībai. Citiem vārdiem sakot, nodrošinot šajā laikā atbilstošu mācību vidi, mēs varam palielināt bērna spējas iegūt draugus, labas sekmes mācības un panākumus profesionālajā darbībā nākotnē.

Montesori izglītības metodes šajā kontekstā ieņem ļoti nozīmīgu lomu, jo nodrošina uz bērnu orientēta pieeja mācībām. Montesori bērnudārzi Rīgā vai citur Latvijā sekmē bērnu pašvadītu darbību, praktisku mācīšanos un sadarbību dažādas vecuma pirmsskolas rotaļu grupās un nodarbībās. Bērni mācās ne tikai no skolotājiem, bet arī viens no otra.

Bērnudārza vide ir veidota tā, lai izmantotu bērna dabīgo zinātkāri un veicinātu bērna pētnieciskās intereses un atklāšanas prieku. Klases ir piepildītas ar vecumam atbilstošiem materiāliem un rīkiem, kas ļauj bērniem iesaistīties praktiskā mācīšanās procesā un strādāt patstāvīgi. Mācību telpas ir organizētas vairākās zonās, katrā no tām pievēršot īpašu uzmanību, piemēram, valodai, matemātikai, praktiskām dzīves prasmēm un sensorām nodarbībām.

Katrā bērna attīstības posmā ir atšķirīgas intereses un Montessori pirmsskola izmanto šīs intereses, lai sasniegtu labākus rezultātus mācību procesā. Tā vietā, lai spiestu sasniegt konkrētus starpposma mērķus vai akadēmiskos standartus, bērniem tiek dota brīvība pētīt un eksperimentēt ar dažādām aktivitātēm un progresēt savā tempā. Šāda pieeja ļauj katram bērnam attīstīt savas unikālās stiprās puses un intereses, kā arī izjust atbildības sajūtu par savu mācīšanos.

Vēl viens svarīgs aspekts Montesori bērnudārzā ir uzsvars uz sadarbību un socializāciju. Bērni kopīgi strādā pie projektiem un dalās savos atklājumos ar grupiņas biedriem. Tas ne tikai palīdz iemācīties veidot svarīgas sociālās prasmes, t.sk. draudzēties, bet arī veicina kopības un atbalsta sajūtu grupiņā.

Bērni piedalās mūzikas, mākslas, sporta, matemātikas un valodu apmācības nodarbībās, turklāt tas notiek dabiski, jo nodarbības vada audzinātājas latviešu, krievu un angļu valodās. Neiztrūkstošs ir arī āra laiks, rūpes par augiem un ētisko vērtību ieaudzināšana. Papildus tam tiek nodrošinātas arī nodarbības bērnu vecākiem par pirmsskolas izglītības vecumam grupas bērnu audzināšanu.

Itāļu ārstes Marijas Montessori metodes pielietošana palīdz bērniem attīstīt motivāciju, darbasparu un vēlmi mācīties visas dzīves garumā. Tā rezultātā bērns ir gatavs uzsākt skolas gaitas un apgūt visu vajadzīgo, lai veiksmīgi sagatavotos pieaugušo dzīvei.  Būsim godīgi 21. gs mums ir jāmācās visu mūžu un cilvēki, kas to ne tikai varēs, bet arī gribēs darīt nākotnē, visticamāk, būs soli priekšā citiem.

Autenitskais Montessori bērnudārzs Rīgā “Pirmie soļi” nodrošina pirmsskolas līmeņa bērnu apmācību divās filiālēs. Uzziniet vairāk par iespējām mācīties Montessori bērnudārzā Rīgā https://pirmiesoli.lv/ Mums ir noslēgti līgumi ar visām Pierīgas pašvaldībām, kas ļauj vecākiem samazināt mācību maksas apmēru. Pirms līguma parakstīšanas aicinām iepazīties tuvāk un apmeklēt mūs arī klātienē, lai labāk izprastu Montessori apmācības priekšrocības.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.