Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Muzejā apskatāma izstāde “Brīvības balsis”

Atzīmējot pirms 32 gadiem pieņemto  deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja otrā stāva vestibilā  no 4. līdz 15.maijam iespējams apskatīt izstādi “Brīvības balsis,” informē Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē no muzeja krājumiem eksponēti sadzīvē lietoti priekšmeti ar vairāk nekā trīsdesmit gadu vēsturi – radio aparāti, portatīvais televizors, stacionārie telefona aparāti, arī tā laika laikrakstu numuri un fotogrāfijas. 

“138 Latvijas Augstākās Padomes deputātu balsojums par – viņu brīvības balsis – ļāva mūsu zemei atgriezties brīvu valstu saimē. Šīs brīvības balsis gaidīja visā Latvijā – laukos un pilsētās ļaudis visu dienu klausījās radio, gaidot balsojumu, gaidot brīvības balsis. Ārā pie tagadējā Saeimas nama pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai sagaidītu un suminātu tos, kuru brīvības balsis tikko bija izskanējušas. Jelgavas muzeja izstāde atspoguļo to, kā Latvijas tauta saklausīja šīs brīvības balsis, kā šo ziņu pavēstīja viens otram. Atcerēsimies, ka tolaik komunikācijas iespējas bija gluži citādas,” stāsta muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

Muzeja darba laiks ir no pulksten 11 līdz 18, pirmdienās  – slēgts.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.