Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūžībā aizgājis Latvijas vecākais alus meistars Kārlis Zālītis

Kārlis Zālītis miris 2021.gada 29.decembrī 95 gadu vecumā. Viņa izvadīšana paredzēta šodien plkst.14 no Šarlotes kapiem Bauskas novadā.

Aizvadītā gada nogalē mūžībā aizgājis Latvijas vecākais alus meistars Kārlis Zālītis, aģentūra LETA uzzināja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zālītis miris 2021.gada 29.decembrī 95 gadu vecumā. Viņa izvadīšana paredzēta šodien plkst.14 no Šarlotes kapiem Bauskas novadā.

Novada pašvaldībā norāda, ka Zālītis ar alus darīšanu saistījis visu savu darba dzīvi un ir viens no izcilākajiem aldariem Latvijas vēsturē. Kā “Bauskas alus” darītavas vadītājs viņš darbojās kopš 1981.gada, uzņēmuma ražošanas procesa uzsākšanas brīža.

Zālītis 2001.gadā saņēma augstāko valsts apbalvojumu – piektās šķiras Triju zvaigžņu ordeni, savukārt 2006.gadā Zemkopības ministrijas augstāko apbalvojumu – sudraba medaļu “Par centību” un Bauskas pašvaldības augstāko apbalvojumu par ilggadēju ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā un Bauskas vārda popularizēšanu. 2012.gadā viņam piešķirts arī Bauskas novada pašvaldības apbalvojums “Mūža ieguldījums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Zālītis absolvējis tagadējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti, strādājis liķiera un degvīna fabrikā, Alus darītavā Nr.2, kas vēlāk pārdēvēta par “Rīgu”. Viņš strādājis arī Iļģuciema alusdarītavā par iesala ekstrakta ceha vadītāju, par alusdarītavas vadītāju, izstrādājis dzēriena “Veselība” un “Senču alus” receptes.

Tāpat viņš ir izveidojis alus cehu Tērvetē, radot arī “Tērvetes alus” recepti.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.