Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūžībā devies kādreizējais Saeimas deputāts Zīgerists

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz 28.janvāri mūžībā devies kādreizējais Saeimas deputāts Joahims Zīgerists, aģentūrai LETA apstiprināja politiķa draugs Odisejs Kostanda.

Patlaban vēl neesot zināms, kad notiks atvadīšanās no kādreizējā Saeimas deputāta.

Kā liecina aģentūras LETA Arhīvs, Zīgerists dzimis 1947.gada 29.janvārī Šlēsvigā-Holšteinā Vācija. Žurnālista karjeru viņš sācis 1969.gadā. Latvijas pilsonību viņš ieguva 1992.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 1993.gadā 5.Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja no “LNNK” saraksta un tika ievēlēts par deputātu. Viņš pildīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas locekļa pienākumus. Tajā pašā gadā politiķis organizējis “Rūpju biroju”, kur vientuļi pensionāri sākuši saņemt medikamentus un pārtiku par brīvu. Zīgeristu izslēdza no “LNNK” 1994.gada novembrī par “sistemātisku rīcību, kas diskreditē “LNNK”.

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija 1994.gadā pieņēma lēmumu ieteikt Saeimai anulēt Zīgerista deputāta mandātu. 1995.gadā Saeima neatbalstīja komisijas priekšlikumu izslēgt Zīgeristu no Saeimas sastāva saistībā ar viņa plenārsēžu neattaisnoto neapmeklēšanu. Tajā pašā gadā Saeima pēc Mandātu komisijas pieprasījuma par plenārsēžu neapmeklēšanu izslēgusi politiķi no parlamenta.

Partijas “Tautas kustība “Latvijai”” (TKL) 1996.gada novembra pilnsapulcē Zīgerists ievēlēts par vienu no diviem TKL līdzpriekšsēdētājiem. Savukārt 1998.gada oktobrī Zīgerists atkāpās no TKL līdzpriekšsēdētāja amata, pamatojot savu lēmumu ar līdzatbildību partijas sakāvē 7.Saeimas vēlēšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 2003.gadā viņš aģitējis par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā.

“Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Joahims Zīgerists nopirka mājas “Šauvas” Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā un sāka savu labdarības darbu Latvijā. Kopš 1998. gada “Šauvās” atvērta Dzintara kapela, kur divreiz mēnesī vietējie iedzīvotāji pulcējas uz dievkalpojumiem. Vēl arheologa Gunta Zemīša vadībā J.Zīgerista īpašumā veikti arheoloģiskie izrakumi – šeit atklāts Latvijas vēsturei nozīmīgs vidēji vēlā dzelzs laikmeta zemgaļu kapulauks, senlietas nodotas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam. Lai uzskaitītu visus palīdzības veidus un cilvēkus, kuri ar J.Zīgerista rūpēm un atbalstu saņēmuši visdažādāko palīdzību, varētu uzrakstīt ļoti biezu grāmatu. Ja apkopotu un saskaitītu gan naudā, gan graudā viņa sniegto palīdzību, cipars būtu rakstāms vismaz ar sešām nullēm,” tā 2014. gada novembrī rakstīja “Jelgavas Novada Ziņas”.

Joahims Zīgerists kā labdarības organizācijas vadītājs 2014. gadā saņēma Jelgavas novada pašvaldības Goda diplomu par ilggadēju nozīmīgu ieguldījumu sociālās palīdzības un atbalsta sniegšanā Jelgavas novada iedzīvotājiem.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.