Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamnedēļ atklās LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīnisko pētījumu centru un mācību laboratorijas

Nākamnedēļ atklās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Klīnisko pētījumu centru un mācību laboratorijas, informēja augstskolā. Atklāšana notiks pirmdien, 20.decembrī, pulksten 10.

Nākamnedēļ atklās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Klīnisko pētījumu centru un mācību laboratorijas, informēja augstskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšana notiks pirmdien, 20.decembrī, pulksten 10.

Atklāšanā piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), LLU rektore un akadēmiķe Irina Pilvere un fakultātes akadēmiskā saime.

Kā norādīja LLU pārstāvji, kopš 2020.gada sākuma mērķtiecīgi, kombinējot dažādus finansējuma avotus, atjaunots fakultātes galvenais jeb A korpuss, kurā galvenokārt izvietotas studiju telpas un mācību laboratorijas, un izbūvēts C korpuss, kurā izveidots jaunais Klīnisko pētījumu centrs. Kopumā būvniecībā, energoefektivitātes uzlabošanā, studiju un pētniecības vides un infrastruktūras modernizēšanā dažādās ēkas daļās ieguldīti 2,8 miljoni eiro. Ar Zemkopības ministrijas atbalstu 211 000 eiro apmērā šajā gadā īstenots iekštelpu remonts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanas laikā būs iespēja apskatīt A korpusā izvietotās mācību laboratorijas – Pārtikas higiēnas mācību laboratoriju, Osteoloģijas laboratoriju, Histoloģijas mācību laboratorijas. Tāpat tiks atklātas studentu vajadzībām atjaunotās semināru un lekciju telpas, Osteoloģijas un fakultātes muzeji.

Savukārt C korpusā jaunizveidotajā Klīnisko pētījumu centrā būs iespēja iepazīties ar divām laboratorijām – Embriju transferences laboratoriju un SEG emisiju pētniecības laboratoriju. Pēdējā no tām izvietotas Latvijā unikālas SEG emisiju mērīšanas biokameras. Centrā izvietotas arī vairākas telpas dzīvnieku izvietošanai.

Veterinārmedicīnas fakultāte ir viena no senākajām LLU fakultātēm, kas savulaik dibināta 1919.gadā Latvijas Augstskolas sastāvā un atradusies Rīgā. Mainoties vietām un nosaukumiem, savu pašreizējo mājvietu Jelgavā, K. Helmaņa ielā 8, fakultāte ieguva 1964.gadā. Fakultāte īsteno studijas veterinārmedicīnā kā 2. līmeņa profesionālo studiju programmu un doktora studiju programmu. Fakultātei ir piešķirta starptautiskā EAEVE akreditācija, un to kā savu studiju vietu izvēlas topošie veterinārārsti ne vien no Latvijas, bet visas Eiropas.

Foto: llu.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.