Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nauda biznesam: kā uzņēmumam noformēt aizdevumu 2023. gadā

Jauna biznesa palaišanai nepieciešami naudas līdzekļi. Tos var paņemt bankā, noformējot aizdevumu uzņēmumam vai, kā viņu vēl mēdz dēvēt, aizdevums biznesam. Bet grūtības ir tajā, ka bankas ne vienmēr labprāt izsniedz aizdevumu jauniem uzņēmējiem, jo saredz augstu risku. Viņiem bieži ir nepieciešams biznesa plāns, kurā ir paredzēta investoru piesaiste – tas paaugstina aizdevuma saņemšanas iespēju. Nepieciešama arī franšīze – neatkarīgiem zīmoliem nelabprāt tiek apstiprināti aizdevumi. Tāpēc labāk izvēlēties pārbaudītu un uzticamu franšīzi. Savs īpašums – faktors, kuram banka arī pievērš uzmanību. Tā klātbūtne (transports, nekustamais īpašums) ievērojami palielina iespēju saņemt aizdevumu. Taču ir alternatīva: var vērsties nebanku kreditēšanas kompānijā, un saņemt aizdevumu savam biznesam tur – ar mazāk stingriem aizdevuma pieteikuma izskatīšanas kritērijiem.

Aizdevums biznesam nebanku kreditēšanas kompānijā: ko var noformēt

Nebanku kreditēšanas kompānija Incredit uzņēmumiem piedāvā 3 aizdevuma veidus:

  • Naudas kredīts – līdz 15 000 eiro, 100 dienas bez ikmēneša procentiem, maksimālais atmaksas termiņš 84 mēneši;
  • Preces uz nomaksu – līdz 10 000 eiro, maksimālais atmaksas termiņš 60 mēneši. Aizņēmējs izvēlas preci, saņem no pārdevēja rēķinu faktūru un iesniedz pieteikumu aizdevumam;
  • Kredīts auto iegādei – līdz 25 000 eiro, maksimālais atmaksas termiņš 84 mēneši, pirmais maksājums ar 0% likmi. Aizņēmējs saņem naudu un 60 dienu laikā var meklēt auto.

Kā noformēt aizdevumu biznesam

Procedūra ir maksimāli vienkāršota:

  • Aizpildiet pieteikumu – Incredit mājas lapā vai vienā no kreditēšanas centriem;
  • Gaidiet 30 minūtes, kamēr tiek izskatīts pieteikums;
  • Pozitīvas atbildes gadījumā saņemat naudu savā kontā.

Noformējot preces uz nomaksu, nauda tiek pārskaitīta uz pārdevēja vai izpildītāja kontu, kas sniedz pakalpojumus Incredit klientam.

Prasības uzņēmumam aizdevuma noformēšanai

Lai noformētu aizdevumu uzņēmējdarbībai (telpu īre, apgrozāmo līdzekļu papildināšana, transportlīdzekļa iegāde un citi mērķi), nepieciešams:

  • Pastāvīga dzīvesvieta Latvijā;
  • Pierādāmi ienākumi;
  • Bankas konts kādā no Latvijas bankām;
  • Vecums – no 21 līdz 70 gadiem

Piesakoties aizdevumam juridiskai personai, aizdevuma noformēšanas brīdī uzņēmumam ir jābūt reģistrētam Latvijā vismaz 6 mēnešus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.