Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ne visu var izmērīt naudā

Valsts sociālās aprūpes centrā “Zemgale” darbinieku netrūkst
Lai arī alga aprūpētājiem, kas strādā valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” Jelgavas filiālē Ozolpilī, tikai par sešiem eiro pārsniedz valstī noteikto minimālo, darbs tiem, kuri šeit strādā jau ilgi, kļūst par sirdsdarbu, kurā stingri neuzskaita patērētos spēkus un laiku.
Pusceļa mājā istabas tīra paši
Aprūpētājs Gunārs Liepiņš stāsta, ka 1983. gada 25. oktobrī uz pansionātu Ozolpilī atnācis pastrādāt, būdams trīsdesmitgadnieks. Nācis it kā uz laiku – kamēr atradīs labāku darbu tolaik jaunās dzīvesvietas Valgundes apkaimē. Gunārs smejas, ka labāku darbu meklē vēl aizvien, un nopietni paskaidro, ka jūtas labi, ka spēj veikt savus aprūpētāja pienākumus arī 69 gados. Par atalgojumu Gunārs nežēlojas, jo saņem arī pensiju, turklāt vēl ir piemaksa par darbu ar klientiem, kam ir garīgās attīstības traucējumi. Viņš atzīst, ka katrs aprūpētāja darbu veikt nevar. Gadās, ka uz Ozolpili atnāk jauni darbinieki un pēc mēneša vai diviem aiziet. Taču Gunārs šeit ir iedzīvojies. “Arī pēc darba mājās uztraucos par saviem klientiem,” teic aprūpētājs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.