Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Neatbalsta opozīcijas deputātu priekšlikumus par vienreizēja pabalsta izmaksāšanu pensionāriem un vecākiem ar bērniem

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien neatbalstīja opozīcijas deputātu priekšlikumus par vienreizēja pabalsta izmaksāšanu pensiju saņēmējiem un cilvēkiem ar bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komisija trešdien apsprieda grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, tos atbalstot otrajam lasījumam Saeimā. Likumprojektu parlamentā paredzēts izskatīt ceturtdien, 20.janvārī.

Opozīcijas deputāte Ramona Petraviča uz otro lasījumu grozījumiem likumā bija iesniegusi divus priekšlikumus par vienreizējiem pabalstiem – 500 eiro pabalstu par katru bērnu, kā arī 300 eiro pabalstu Latvijā dzīvojošām personām, kas ir vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējas vai bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējas, vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmējas.

Tāpat līdzīgu priekšlikumu iesniedza arī Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS), kurš aicināja pensiju saņēmējiem sniegt 200 eiro vienreizēju pabalstu, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi, tai skaitā apkures cenu pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs aicināja komisijas deputātus balsot pret konkrētajiem priekšlikumiem, ņemot vērā, ka šāda prakse ar vienreizējiem atbalstiem izmantota jau pagājušajā gadā, tomēr tai pēc definīcijas esot jābūt tikai vienreiz izmaksātai palīdzībai.

Viņš skaidroja, ka situācija pašlaik ļoti strauji mainās, un valdībai priekšā ir četras krīzes – Covid-19, valsts austrumu robežas krīze, enerģētikas cenu krīze un iespējamais Krievijas konflikts ar Ukrainu.

Tikmēr ZZS pārstāvis Uldis Augulis lūdza komisijas deputātus nekavēties ar lēmumu pieņemšanu un atbalsta pasākumiem, jo pašlaik saredz valdības “čammāšanos” tieši šajā jautājumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus komisija balsoja pret Valaiņa iesniegto priekšlikumu, kas paredzētu valstij kompensēt elektronerģijas cenas, kas ir virs 80 eiro par megavatstundu (MWh). Debatējot par priekšlikumu, tā iesniedzējs Valainis skaidroja, ka, lai arī valdība jau ir atbalstījusi vairākus mehānismus potenciālam cenu samazinājumam, pašlaik ir redzams, ka ar to nav gana.

Tāpat Valainis aicināja koalīcijas deputātus izvērtēt iespējas pašlaik izmainīt cilvēku domāšanu un attīstīt sabiedrības “energopratību”, norādot, ka krīzes situācija nav īstais moments, kad mainīt cilvēku domāšanu, jo atbalsts nepieciešams tūlītēji.

Reizē komisija trešdien atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu likumā iekļaut iespēju pašvaldību kapitālsabiedrībām 2022.gadā saņemt valsts budžeta aizdevumu kurināmā iegādei ar pašvaldības vai vairāku pašvaldību galvojumu 100% apmērā no valsts aizdevuma apmēra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizdevuma atmaksas termiņš būs līdz diviem gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz vienam gadam no aizdevuma līguma noslēgšanas dienas. Aizdevumam netiks piemērota fiksētā valsts aizdevuma apkalpošanas maksa. Aizdevumi 2022.gadā tiks nodrošināti valsts budžeta aizdevumu kopējā palielinājuma ietvaros.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.