Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Negrib pie savas mājas krematoriju

Zālītes ielas apkaime tiesā uzvar pašvaldību
Apmēram simt metru garo Zālītes ielas posmu, kura malā uzņēmējs Edgars Timpa vēlas būvēt Jelgavas krematoriju un tai blakus sēru namu, kolumbāriju un zvanu torni, var pamanīt pēc vairāku tonnu smilšu kaudzes, kas pamesta stāv kopš pērnā gada sākuma. Apmēram tikpat ilgi šajā lietā turpinās administratīvā tiesvedība. Kaut arī 21. decembrī Administratīvās tiesas Jelgavas tiesu nama tiesnese Lala Apšeniece rakstveida procesā parakstīja spriedumu, kurā ir apmierinājusi 40 apkārtnes iedzīvotāju prasību, vēl nekas šajā lietā nav beidzies. Proti, tiesa gan atcēla Jelgavas valstpilsētas domes 2021. gada 25. novembra lēmumu, ar ko uzņēmējam E.Timpam tika dota būvatļauja objektam Zālītes ielā 2, taču pašvaldībā sola spriedumu pārsūdzēt.
Projektē tur, kur noteica pašvaldība
Arī uzņēmējs E.Timpa ir noskaņots darboties tālāk. “Mēs attīstām to, kas ir vajadzīgs cilvēkiem. Plāni nav mainījušies,” “Ziņām” teica E.Timpa. Viņš uzsver to, ka Jelgavas pašvaldība viņa iecerei atvēlēja vietu Zālītes ielā 2, kas pilsētas attīstības plānā iezīmēta kā kapu teritorija. Uzņēmējs uzklausa “Ziņu” iebildi, ka reālā dzīve koriģējusi to, ka Zālītes ielas malā kapu ierīkošana tomēr nav notikusi, toties tuvākajā apkārtnē ir saceltas privātmājas. Tuvējie Meža kapi ir izpletušies uz pretējo – Mežciema pusi, kur jau sākas Jelgavas novada teritorija. Toties vēl tuvākos Miera, Vācu, Ebreju un Staļplača kapos apbedīšana sen vairs nenotiek.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.