Neieskaita “FS Jelgava” vārtu guvumu, “Auda” mazākumā nosargā neizšķirtu (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” septītajā kārtā aizvadīja neizšķirtu spēli ar “Optibet” Virslīgas līdervienību “Auda” 0:0, gūstot vienu punktu un saglabājot ceturto vietu turnīra tabulā.

Ekspertu skatījumā “Auda” ir viena no Virslīgas līdervienībām, bet daudziem Jelgavas futbola pazinējiem tā ir svarīga ar to, ka tās sastāvā spēlē bijušais “FK Jelgava” futbolists, jelgavnieks Ivo Minkevičs.

Diemžēl “Audas” galvenais treneris, soms Simo Valakari šajā spēlē izvēlējās nelaist uz laukuma Ivo taktisko apsvērumu dēļ, bet tas nespēja sabojāt aizraujošo, piedzīvojumiem bagātu cīņu.

Spēle sākās ar “Audas” bumbas kontroli un “FS Jelgava” ātriem pretuzbrukumiem. 12. minūtē jelgavnieku uzbrucējam Oskaram Rubenim padevās iespēja aizskriet ātrā uzbrukumā, bet tā tika kavēta ar zviedra Jāna Duglasa Bergkvista roku.

Spēles galvenais tiesnesis Andrejs Gluhovs pēc video atkārtojuma noskatīšanas parādīja zviedram sarkano kartīti un “Auda” palika uz laukuma desmit cilvēku sastāvā.

20. minūtē jelgavnieku pussargs Agris Glaudāns ar elegantu piespēli uz vārtu priekšu izvirzīja RAF dzīvojamā masīvā izaugušo Danilu Patijčuku, kurš pārspēja Kamerūnas izcelsmes vārtsargu Žozefu Ebogo un ieraidīja bumbu vārtos.

Sānu līnijas tiesnesis vārtu gūšanas brīdī pacēla savu karodziņu, ziņojot ka Danila vārtu gūšanas momentā atradās aizmugurē. Lai precīzi noskaidrotu viņa pozīciju tika pieprasīta video tiesnešu palīdzība, kuri noskaidroja, ka jelgavnieks par dažiem centimetriem atradās aizmugurē un vārtu guvumus netika ieskaitīts.

Pirmais puslaiks tā arī tika aizvadīts bez vārtu guvumiem. Bumbu pārsvarā kontrolēja “Audas” futbolisti, bet jelgavnieki spēlēja no aizsardzības, neskatoties uz viena spēlētāju pārsvaru.

“FS Jelgava” galvenais treneris Ervīns Pērkons skaidroja, ka treniņos netika pievērsta uzmanība spēlei vairākumā, jo tas nemaz tik bieži nenotiek. Papildus viņš zināja, ka viņa futbolisti vēl nav gatavi spēles laikā mainīt pozicionālo spēli un labāk ir novadīt puslaiku pēc sākotnēja plāna.

Pārtraukumā gan jelgavnieku galvenais treneris veica izmaiņas spēles taktikā un otrais puslaiks tika aizvadīts aizraujošā, uzbrūkošā garā. Abas komandas spēlēja no vārtiem līdz vārtiem veidojot asus uzbrukumus.

Sākumā “Audas” futbolistiem izdevās vairāki bīstami uzbrukumi, kuros bija jāiesaistās jelgavnieku vārtsargam Raivo Stūriņam, kurš atgriezās pēc traumas sadziedēšanas. Raivo pārliecināti tika galā ar visiem pretinieku sitieniem un deva papildus pārliecību saviem komandas biedriem.

“FS Jelgava” droši devās uzbrukumos un centās gūt uzvaru nesošos vārtus. Oskars Rubenis raidīja bumbu pa vārtu stabu, bet kamerunietis Žans Mbassi Zambgala lēcienā pāri sev raidīja bumbu gar vārtu stabu.

Spēles 83. minūtē, kad “FS Jelgava” Nigērijas izcelsmes uzbrucējs Viktors Osuagvu rāvās ātrā pretuzbrukumā, viņu ar roku aizkavēja serbs Božo Mikulič, nopelnot otro dzelteno kartīti. Otrā dzeltenā kartīte automātiski nozīmē – sarkano kartīti un “Auda” palika uz laukuma deviņu spēlētāju sastāvā.

“FS Jelgava” spēlētāji pielika maksimālās pūles, lai pārspētu pretiniekus, bet diemžēl nespēja gūt uzvaru. Jelgavnieki pārāk daudz gribēja izspēlēt bumbu līdz vārtsarga zonas līnijai, kur sastapās ar pašaizliedzīgiem “Audas” aizsargiem.

“Viens punkts ir labāk, nekā nulle. Tādā ziņā mēs izdarījām soli uz priekšu turnīra tabulā. Pirms spēles es teicu puišiem, ka ir jāņem punkti pret lielām komandām. Prieks, ka izdevās, bet tas no vienas puses. Bet no otras puses, ņemot vērā visas spēles ritējumu, spēles beigas mums nesanāca, ko varētu skaidrot ar pieredzes trūkumu. Divejāda sajūta, it kā ir punkts, bet vajadzēja izspiest vēl vairāk,” – spēles iznākumu komentēja galvenais treneris Ervīns Pērkons.

“FS Jelgava” ar neizšķirto spēles rezultātu guva vienu punktu un saglabāja savu ceturto pozīciju “Optibet” Virslīgas tabulā. Pirmdien, 24. aprīlī jelgavnieki dosies izbraukumā, lai tiktos ar Latvijas čempioniem – “Valmiera FC”.

Valmieriešiem sezonas sākums nav padevies pārāk veiksmīgs, tāpēc viņi būs motivēti cīņai ar “FS Jelgava”. No otras puses jelgavnieki negrasās viņiem padoties un cīnīsies par trīs punktiem.