Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nelegālo cigarešu tirgotāju piesedzējiem piespriež cietumsodu

Pirms pusgada “Zemgales Ziņas” rakstīja par to, ka ar Ekonomisko lietu tiesas spriedumu bijušie Valsts policijas Zemgales pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki Aldis Anhalts un Sergejs Stasenko par kukuļņemšanu grupā sodīti ar sabiedrisko darbu. Šis spriedums tika pārsūdzēts Rīgas apgabaltiesā, kas pirmās instances tiesas nolēmumu atcēla daļā par sodu, piespriežot abiem apsūdzētajiem reālu cietumsodu.

Kā jau iepriekš “Ziņas” rakstīja, A. Anhalts un S. Stasenko apsūdzēti par to, ka 2020. gadā bija piedāvājuši individuālajam komersantam Pāvelam D., kurš Jelgavas tirgū jau ilgstoši nodarbojās ne vien ar slotu un no klūgām pītu grozu, bet arī ar nelegālu tabakas izstrādājumu tirgošanu, savu “jumta” pakalpojumu. Policistu pakalpojums bija tāds, ka viņi nelegālajam cigarešu tirgonim garantēja, ka paši Pāvelu nemēģinās pieķert, kā arī deva solījumu, ka brīdinās viņu par citām pārbaudēm Jelgavas tirgū. Pāvelam pateicībā par to bija jāmaksā likumsargiem 300 eiro mēnesī.

Pusgada laikā Anhalts un Stasenko no tirgoņa kukuļos saņēma 1800 eiro, bet 2020. gada oktobrī viņus aizturēja Valsts policijas Iekšējās drošības biroja darbinieki. A. Anhalts savu vainu kukuļņemšanā nav atzinis, bet S. Stasenko atzīst, ka kukulī saņēmis tikai tos 150 eiro, ar kuriem rokā viņš tika pieķerts. Prokurore Santa Januševska, kura šajā kriminālprocesā ir valsts apsūdzības uzturētāja, lūdza tiesu abus apsūdzētos atzīt par vainīgiem un sodīt ar reālu brīvības atņemšanas sodu, A. Anhaltam piespriežot trīs gadus cietumā, bet S. Stasenko – divus gadus un deviņus mēnešus aiz restēm, bet pirmās instances tiesa abus bijušos policistus faktiski pažēloja, sodot viņus ar sabiedrisko darbu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.