Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Neslavas cēlēju soda ar sabiedrisko darbu

Pagājušajā nedēļā Zemgales rajona tiesā Tukumā tika izskatīta krimināllieta, kurā par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī apsūdzēts dobelnieks Edmunds Gulbis. Ar tiesneses Agneses Adgeres spriedumu viņš atzīts par vainīgu un sodīts ar 160 stundu sabiedrisko darbu. Tiesa arī noteica, ka apsūdzētajam jākompensē cietušajam Viktoram Eihmanim morālais kaitējums – 5000 eiro. Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Faktiski šo krimināllietu var saukt par politisku lietu, jo ar politiku saistīti gan apsūdzētais, gan cietušais. 1949. gadā dzimušais Viktors Eihmanis (Latvijas Zemnieku savienība) ir ar lielu pieredzi pašvaldību darbā, jo bijis deputāts gan Auru pagasta padomē, gan Dobeles novada domē. 1993. gadā dzimušo Edmundu Gulbi varētu nosaukt par topošo jeb jaunās paaudzes politiķi. Viņš līdz šim vēl nekur nav ticis ievēlēts, bet 14. Saeimas vēlēšanās bija deputāta kandidāts no partijas “Tautas kalpi Latvijai”.

Lai varētu spriest par krimināllietu, kurā apsūdzēts Gulbis, jāsāk ar to, ka arī cietušajam Eihmanim ir apsūdzētā statuss, tikai citā krimināllietā, kas šobrīd tiek skatīta jau Augstākajā tiesā. Viktors Eihmanis ir Auru pagasta zemnieku saimniecības “Zītari” īpašnieks. Tāpat viņš ir valdes priekšsēdētājs un patiesais labuma guvējs kooperatīvajā sabiedrībā “Auru grauds”. 2018. gadā Auru pagastā notika nelaimes gadījums darbā, kura rezultātā bojā gāja 17 gadu vecs pusaudzis.

Apsūdzībā teikts, ka divi zemnieku saimniecību īpašnieki bija noslēguši darba līgumus ar diviem strādniekiem, viens no kuriem bija nepilngadīgs. Diemžēl zemnieki savus darbiniekus nebija pietiekami informējuši par drošu darbu veikšanu. 2018. gada 10. jūlijā pēc kaltes sakopšanas darbiem viens no darbiniekiem pieaicināja nepilngadīgo palīgstrādnieku palīdzēt kaustiskās sodas šķīduma pagatavošanā, kaut gan viņš bija pusaudzis. Pieaugušais darbinieks paņēma tukšu mucu un nesa uz ķīmisko vielu noliktavas pusi, kā arī lika nepilngadīgajam turp nest ūdeni. Kad mucā bija salieti pieci spaiņi karstā ūdens, abi no ķīmisko vielu noliktavas iznesa 25 kilogramus smagu kaustiskās sodas granulu maisu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.