Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No abiem galiem balts, bet vidū – ļoti raibs

Aizvadītais 2021. gads Jelgavas un apvienotā Jelgavas novada vēsturē paliek kā vēlēšanu gads. “Ziņas” centās šo pasākumu darīt cilvēciskāku, publicējot aprakstus par deputātu kandidātiem (kuri nav pirmajā trijniekā) no katras partijas saraksta. Mazāk par politiku, vairāk – par dzīvi. Vēlēšanu rezultāti Jelgavā būtiskas izmaiņas vietējās varas gaiteņos neizraisīja. Kas būtu noticis, ja Jaunā konservatīvā partija iegūtu par sešām balsīm vairāk un līdz ar to vienu vietu domē? To varam tikai minēt. Arī Latvijas Krievu savienībai netrūka daudz, lai iegūtu divas vietas domē.
Nesaki – ne melns, ne balts
Iespējams, vēlētāju simpātijas varēja mainīt ātrāka 2019. gadā uzsāktā kriminālprocesa virzība Jelgavas jaunā tirgus lietā, kur no visai neskaidriem (vismaz publiski īsti nepaskaidrotiem) finanšu darījumiem pavisam nelielā attālumā ir stāvējis pilsētas mērs Andris Rāviņš. Ja kriminālprocess tiktu izbeigts un zustu šaubu ēnas par darījumu godīgumu, vēlēšanu rezultāts pie varas esošajiem varēja būt vēl labāks. Ja turpretī tiktu celtas apsūdzības un process virzītos uz tiesu, jaunā tirgus projekts varētu sekmēt to, ka vara pilsētā mainās. 2021. gada janvārī “Ziņām” Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Aigars Bičušs skaidroja, ka Jelgavas tirgus kriminālprocesā ir ieguldīts liels darbs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.