Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No marta bērna piedzimšanas pabalsts Jelgavā būs 100 eiro

Šodien Jelgavas domes sēdē, 11 deputātiem nobalsojot “par”, bet četriem atturoties, atbalstīti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt vienreizējo pabalstu jelgavniekiem bērna piedzimšanas gadījumā no 72 uz 100 eiro. Bērna piedzimšanas pabalstu 100 eiro apmērā sāks izmaksāt par bērniem, kuri dzimuši, sākot no 2022. gada 1. marta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka līdz 2022. gada 28. februārim dzimušajiem bērniem piedzimšanas pabalsta apmērs būs līdzšinējais – 72 eiro, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos skar arī pabalsta piešķiršanas kārtību. Piedzimšanas pabalsts turpmāk netiks piešķirts, ja viens no vecākiem (aizbildņiem) ir saņēmis piedzimšanas pabalstu citā pašvaldībā. Tiek prognozēts, ka līdz ar pabalsta apmēra palielināšanu par 28 eiro laika periodā no 1. marta līdz 31. decembrim, no pilsētas budžeta papildus būs nepieciešami naudas līdzekļi 15 904 eiro apmērā. Pašvaldība kopumā 2022. gada budžetā šī pabalsta izmaksai ieplānojusi 64 000 eiro.

Foto: freepik.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.