Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No piektdienas mājputni vairs nebūs jātur norobežotā vietā

No piektdienas, 3.jūnija, mājputni vairs nebūs jātur norobežotā vietā, paredz otrdien, 31.maijā, valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumu grozījumi ceturtdien publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Tādējādi no piektdienas, 3.jūnija, atkal drīkstēs mājputnus un nebrīvē turētus putnus izlaist mākslīgi izveidotās ūdenstilpēs bez ierobežojumiem, barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni, nebrīvē turētus putnus izlaist medību resursu atjaunošanai, slimus un ievainotus savvaļas ūdensputnus ievietot dzīvnieku patversmē vai savvaļas putnu rehabilitācijas centrā bez ierobežojumiem.

Tāpat būs atļauti pasākumi ar mājputnu un nebrīvē turētu putnu piedalīšanos saskaņā ar normatīviem par kārtību, kādā organizējamas dzīvnieku sacensības, tirgi, izsoles, izstādes un citi pasākumi ar dzīvnieku piedalīšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus joprojām būs jāievēro nosacījums, ka mājputnu un nebrīvē turētu putnu barošana un dzirdināšana jāveic novietnē vai norobežotā teritorijā, kurai nevar piekļūt savvaļas putni.

Grozījumi iepriekš veikti, jo Latvijā beidzies aktīvais migrējošo ūdensputnu laiks un kopš janvāra augsti patogēnās putnu gripas ierosinātājs savvaļas putniem vairs nav atklāts. Līdz ar to risks pārnest augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāju no savvaļas putniem uz mājputniem ir ļoti niecīgs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka mājputnu un nebrīvē turētu putnu novietnēm drošības pastiprināja 1.aprīlī, lai mazinātu risku pārnest slimību no savvaļas putniem uz mājputniem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augsti patogēnā putnu gripa Latvijā 2021.gadā tika konstatēta 43 gulbjiem, divām pīlēm, kā arī vienam gārnim, vienai zosij, vienai lielajai gaurai, vienai ķerrai un vienai sudrabkaijai. Savukārt šogad augsti patogēnā putnu gripa līdz šim konstatēta sešiem gulbjiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.