Noraidījumi kavē “Zemgale/LLU” iespējas atspēlēties pret “Hokki”

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” piedzīvoja zaudējumu “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēlē pret Somijas pilsētas Kajāni vienību “Hokki” ar rezultātu 2:5 (2:2; 0:2; 0:1). Divus vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Ričards Bernhards.

Šajā spēlē “Zemgale/LLU” palīdzēt nevarēja aizsargs Edgars Adrians Kazaks, tāpēc galvenajam trenerim Artim Ābolām nācās pārveidot aizsargu pārus, ka arī trešo un ceturto uzbrucēju virknējumus. Vārtu aizstāvība tika uzticēta Rihardam Cimermanim.

Jau pirmajā minūtē jelgavnieki ielauzās “Hokki” aizsardzības zonā, un uzbrucējs Ričards Bernhards no vārtu priekšas atrada pareizo ripas lidojuma trajektoriju un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Laukuma saimniekiem nenācās ilgi bēdāties, jo jau nākošajā minūtē aizsargs Āpo Holtinkoski no zilās līnijas raidīja ripu uz “Zemgale/LLU” vārtiem. Vārtsargam Rihardam Cimermanim metiena brīdi aizsedza citu hokejisti, tāpēc viņam nācās vilkt ripu no savu vārtu tīkla – 1:1.

Turpinājumā “Hokki” spēlētāji nopelnīja divu noraidījumus, kurus jelgavnieki neizmantoja savā labā, bet Janne Jokinens caur labo malu aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un ieraidīja ripu vārtu tuvajā malā, raidot to zem vārtsarga ķērājcimda – 1:2.

Četras minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” izveidoja pretuzbrukumu, kurš ļāva aizsargam Harijam Brantam uzmest ripu uz pretinieku vārtiem. Vārtsargs Patriks Koivisto ripas lidojumu sabremzēja, bet ripa izslīdēja zem kājsargiem uz vārtu līniju un Ričards Bernhards bija pirmais, kurš pie tās piesteidzās un izlīdzināja spēles rezultātu – 2:2.

Trešdaļas pēdējā pusē “Zemgale/LLU” spēlētāji nopelnīja uzreiz divus noraidījumus, bet spēja nosargāt savus vārtus lielā mazākumā. Tomēr tas neļāva komandai izvērst savus uzbrukumus, lai mainītu spēles rezultātu.

Otrajā trešdaļā komandas centās izmantot “tuvā soliņa” priekšrocības. Labāk tas padevās laukuma saimniekiem. Papildus tam “Zemgale/LLU” spēlētāji turpināja pārkāpt noteikumus un otrajā mazākumā “Hokki” izveidoja uzbrukumu, kurā Artu Nevasāri piespēlēja ripu uz vārtu priekšu, kur tā atsitās pret jelgavnieku aizsarga slidu un ielidoja vārtos – 2:3.

“Hokki” turpināja izmantot savu pārsvaru ripas kontrolē un trešdaļas vidū spēja “sasiet” jelgavnieku spēlētājus un Ētu-Santeri Koivunens ieraidīja ripu vārtos, kad Rihards Cimermanis jau sēdēja špagatā uz ledus un nespēja apturēt ripas lidojumu – 2:4.

“Zemgale/LLU” uz trešdaļas beigām sāka veiksmīgāk veidot uzbrukumus un spēja izcīnīt iespēju spēlēt vairākumā. Diemžēl šī iespēja netika izmantota un vēl pašās beigās tika nopelnīts vēl viens mazākums.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki savāc visus savus spēkus un mēģināja mainīts spēles rezultātu. Vārtu gūšanas iespējas tika izveidotas daudz, bet ripa nekādi nevēlējās nonākt pretinieku vārtos.

Savukārt “Hokki” spēlētāji trešdaļas otrajā pusē izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru ar precīzu metienu izmantoja Jonass Savolainens – 2:5.

Rīt komandas tiksies savā starpā vēl vienu reizi un jelgavniekiem jāpaspēj labi atpūsties, lai spētu paņemt punktus turnīra tabulai.

“Hokki” – “Zemgale/LLU” 5:2 (2:2; 2:0; 1:0)

Vārtu guvēji: 00:43 Ričards Bernhards (Krūmiņš, Homjakovs); 02:19 Aapo Holtinkoski (Pyykkönen); 08:28 Janne Jokinen (Troshin) – mazākumā; 13:09 Ričards Bernhards (Brants, Karaša); 27:47 Janne Jokinen (Komulainen, Koivisto) – vairākums; 31:23 Eetu-Santeri Koivunen (Korjus, Troshin); 53:37 Joonas Savolainen (Siiki, Komulainen).

Komandu sastāvi

“Hokki”: 1.maiņa – Julius Korjus, Eetu-Santeri Koivunen, Mikko-Matti Paakkola, Daniil Troshin, Risto Mattila; 2.maiņa – Tuomas Komulainen (zelta ķivere), Joonas Savolainen, Oskari Siiki, Aapo Holtinkoski, Patrik Forsberg; 3.maiņa –  Kasperi Heinänen, Ville-Valtteri Mustonen, Arttu Nevasaari, Joonas Virtanen, Henri Kyllönen; 4.maiņa –  Janne Jokinen, Samu Pyykkönen, Christoffer Seppelin, Eemil Heikura; vārtsargi –  Patrik Koivisto (vārtos), Alex Mäkelä; galvenais treneris – Pasi Räsänen.

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2.maiņa –  Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Haralds Rauls Slišāns; 3.maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Roberts Baranovskis, Kristers Brauns, Patriks Seilis; 4.maiņa – Artūrs Krišs Avotiņš, Uldis Pupols, Kaspars Ziemiņš; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Mariuss Bajaruns-Galejs; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Markus Alardt, Karri Parkkila.