Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Nordic Plast” atklāj otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līniju (FOTO)

Atzīmējot Baltijā lielākās un straujāk augošās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” plastmasas iepakojuma pārstrādes rūpnīcas SIA “Nordic Plast” 23. dzimšanas dienu, oficiāli atklāta jauna otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes līnija, kurā uzņēmums investējis 2,8 miljonus eiro. Tas ļaus “Nordic Plast” audzēt otrreizējo izejvielu pārstrādes jaudas līdz pat 30% jeb līdz 300 tonnām mēnesī, kāpinot uzņēmuma efektivitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā iekārta, kura darbu testa režīmā sākusi jau novembrī, paredzēta dažādas tīrības materiālu šķirošanai, veicinot pārstrādi arī tai iepakojumu daļai, kam tā līdz šim bijusi apgrūtināta. Tas ir būtisks ieguldījums attiecībā uz Latvijā un Eiropas Savienībā (ES) noteikto polimēru pārstrādes mērķu izpildi – no pašreizējiem 22% uz 50% no kopējā tirgū laistā polimēra iepakojuma apjoma līdz 2025. gadam. Līnija darbosies diennakts režīmā, tomēr tās darbība plānotajos apjomos neietekmēs “Nordic Plast” energoefektivitāti.

“23 gadu laikā uzņēmums ir pārstrādājis vairāk nekā 180 000 tonnu plastmasas iepakojuma un nenoliedzami piedzīvojis būtisku izaugsmi. Pirmie lielie modernizācijas pasākumi īstenoti jau 2014. gadā, investējot 2,5 miljonus eiro jaunas ražotnes izveidē. Pēdējo 10 gadu laikā uzņēmuma attīstībā esam investējuši vairāk nekā 6 miljonus eiro, un šis ir likumsakarīgs turpinājums. Mūsu galvenais mērķis ir nodrošināt vietējā izejmateriāla apjoma palielināšanu, un jaunā šķirošanas līnija ļaus ievērojami uzlabot arī izejmateriālu kvalitāti, jo materiālu šķirošana notiks automātiski un daudz lielākos apjomos, nekā to spētu izdarīt cilvēks. Tas savukārt uzlabos galaprodukcijas kvalitāti, jo kvalitātes prasības nemitīgi aug, lai uzņēmums būtu konkurētspējīgs tirgū. Resursu patēriņš pasaulē ir lielāks, nekā planēta spēj nodrošināt, tāpēc pārstrādes tehnoloģiju attīstība un ieviešana ir svarīga ne tikai mums pašiem biznesa mērķu sasniegšanai nākamajos gados, bet arī ilgtspējīgas vides veidošanai,” saka Andris Trumars, SIA “Nordic Plast” direktors.

SIA “Nordic Plast” ietilpst AS “Eco Baltia” uzņēmumu grupā, kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs un nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un pārstrādei. 2019. gadā “Nordic Plast” līdz ar “Eco Baltia” pievienojās Plastmasas aprites alianses (Circular Plastic Alliance) deklarācijai, kurā pausta apņemšanās līdz 2025. gadam panākt, ka ik gadu jaunu plastmasas produktu ražošanā tiek izmantoti vismaz 10 miljoni tonnu pārstrādātas plastmasas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.