Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noskaidros labākos Zemgales un Vidzemes skolēnu zinātniski pētniecisko darbu autorus

Šodien tiešsaistē norisināsies Zemgales un Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā skolēni aizstāvēs savus pētījumus, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferenci ik gadus organizē LLU Jelgavā sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos Latvijas skolēnu 46.zinātniskās pētniecības darbu konferencei.

Universitātē piebilst, ka šogad no Zemgales reģiona skolām izvirzīts 71 zinātniski pētnieciskais darbs sešās dažādās zinātņu nozaru grupās. Visvairāk darbu ir sociālajās zinātnēs un dabaszinātnēs, kur reģiona konkursam katrā nozarē izvirzīti pa 22 darbiem. Plaši pārstāvētas arī Humanitāro un mākslas zinātņu un Inženierzinātņu nozares, kurās katrā iesniegti pa desmit darbiem.

Savukārt medicīnas un veselības zinātnēs iesniegti četri skolēnu darbi, bet Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē tiks vērtēti trīs zinātniski pētnieciskie darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona zinātniski pētniecisko darbu konkursam darbus iesnieguši skolēni no Jaunjelgavas vidusskolas, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, Aizkraukles novada vidusskolas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Elejas vidusskolas, Vircavas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5.vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 2. vidusskolas, Salas vidusskolas, Aknīstes vidusskolas, Viesītes vidusskolas un Zemgales vidusskolas.

Paralēli LLU mācībspēki iesaistīti arī Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā, kur kopīgi no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes iepazīsies ar 30 konkursam iesniegtajiem darbiem. Visvairāk darbu iesniegti Dabaszinātņu nozarē, kurā tiks vērtēti desmit pētījumi.

Savukārt Humanitārās un mākslas zinātnēs iesniegti seši darbi, Medicīnas un veselības un Sociālo zinātņu nozarēs katrā pa pieciem darbiem, Inženierzinātnēs tiks vērtēti trīs darbi, bet Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē pieteikts viens skolēna darbs, informāciju sniedz LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU rektore Irina Pilvere pateicas visiem skolēniem, kuri ir neatlaidīgi un mērķtiecīgi un īsteno savus pirmos zinātniski pētnieciskos darbus. “Tie ir nozīmīgi soļi pētniecisko prasmju attīstīšanā un jaunu zināšanu radīšanā, kas noderēs turpmākajā dzīvē un profesionālās karjeras veidošanā,” pārliecināta Pilvere.

Zinātniski pētniecisko darbu konferencē noskaidros skolēnus, kuru darbi tiks izvirzīti Latvijas skolēnu 46.zinātniskās pētniecības darbu konferencei un kuri varēs iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa. Ik gadu šāda iespēja tiek piedāvāta aptuveni 40 skolēniem.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.