Noslēgušās seriāla “Alnis 2022” 15 kārtas

Pēc vairāku mēnešu garumā aizvadītām 15 kārtām noslēdzies vietējā orientēšanās kluba organizētais sacensību seriāls “Alnis 2022”. Pēdējā kārtā, kas bija Ozolniekos, Klijēnu ceļa apkārtnē, startēja teju 100 dalībnieku.

Tehniski sarežģītākajā 7,1 kilometra distancē pie pārliecinošas uzvaras tika Aivis Siliņš. Viņš sezonas kopvērtējumā orientēšanas lietpratēju grupā gan palika otrajā vietā, piekāpjoties Artim Dudem, kurš pagājušajā nedēļā kļuva par Jelgavas čempionu krosā. Šīs distances pēdējās sacensībās otro vietu ieņēma visās 15 kārtās startējušais Salvis Daģis, svinot uzvaru V35 grupas kopvērtējumā.

Vienu pakāpi vieglākā distancē (5,3 km) starp 26 dalībniekiem labākais bija Normunds Grava, sezonu noslēdzot V45 grupas otrajā vietā, uzreiz aiz Viestura Šlosberga. Savukārt sieviešu orientēšanās lietpratēju grupas sezonas uzvarētāja Dagnija Tērauda finišēja septītajā pozīcijā.

4,3 kilometru distancē šoreiz uzvarēja Laura Krūmiņa, taču ar to nepietika, lai iekļūtu labāko trijniekā S16 vecuma grupas kopvērtējumā. Sešas sekundes aiz Lauras finišu sasniedza S16 grupas uzvarētāja Ilze Jumiķe. Tad sekoja vēl divu citu grupu uzvarētāji – Luīze Plone (S14) un Raitis Kārkliņš (V14).

S12 grupas kopvērtējuma līdere Madara Zakrevska 2,9 kilometru garajā ceturtajā distancē ierindojās trešajā pozīcijā, bet pēc grūtības pakāpes vienkāršajā piektajā un iesācēju sestajā distancē dominēja V10 grupas otrās vietas ieguvējs Olafs Beķeris.

Ozolnieku stacijā aizvadīta arī orientēšanās seriāla pirmā no trim nakts kārtām, kopā pulcējot pussimts dalībnieku. Interesenti, kuri vēlējās izbaudīt orientēšanos tumsā, varēja piedalīties trīs dažādās distancēs – ar 18,15 vai astoņiem kontrolpunktiem. Pirmajā distancē spraiga cīņa par uzvaru ritēja starp S.Daģi un A.Dudi, pirmajam esot pārākam par nieka divām sekundēm. Līdzīga spriedze bija arī otrajā distancē, kur Kristaps Krūmiņš apsteidza Lindu Krūmiņu par četrām sekundēm. Savukārt trešajā distancē pirmo vietu izcīnīja M.Zakrevska.

Otro kārtu ieplānots aizvadīt 6. oktobrī, bet noslēdzošo – 13. oktobrī Pasta salā. Piebilstams, ka līdzi uz sacensībām jāņem lukturis un, ja ir, tad arī kompass. Dalība pasākumā ir bezmaksas un iepriekš nav jāpiesakās.

Teksts: Tomass Neuss-Lucs