Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notikušas sarunas par Dobeles slimnīcas turpmāko eksistenci; dzemdību nodaļu tomēr plāno slēgt

Lai skaidrotu Dobeles un apkārtnes slimnīcas turpmāko eksistenci, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis kopā ar SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcas” valdes priekšsēdētāju Leonu Zariņu devies darba vizītē uz Veselības ministriju, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības ministrijas (VM) dati liecina, ka pērn piecās ārstniecības iestādēs Latvijā dzemdību skaits bija mazāks par 500 dzemdībām un VM cita starpā plāno likvidēt grūtnieču un dzemdību palīdzību Dobeles un apkārtnes slimnīcā.

Lai gan Veselības ministrija norādot, ka, plānojot grūtnieču un dzemdību aprūpes pakalpojuma pieejamību, jāņem vērā teritoriālā pieejamība, attiecībā uz dzemdības nodaļas likvidāciju Dobeles un apkārtnes slimnīcā šis princips neesot ņemts vērā, turklāt šāds lēmums atstājot lielu teritorijas daļu pierobežā – Saldus, Dobeles un Bauskas novados – bez iespējas sasniegt slimnīcu stundas laikā.

“Problēma jau būtībā ir daudz dziļāka, jo dzemdību nodaļas likvidācija varbūt ir tāds būtiskāks, skaļāks un uzmanību piesaistošāks notikums, bet plāns jau paredz pamazām likvidēt arī citus pakalpojumus Dobeles un apkārtnes slimnīcā un, protams, mūs tas satrauc un mums tas nav pieņemami, jo cietīs no šīm pārmaiņām iedzīvotāji. Pozitīvā ziņa ir tāda, ka daļēji, sarunās ar Veselības ministri un ministrijas ierēdņiem izdevās panākt vienošanos par atsevišķu pakalpojumu saglabāšanu Dobeles un apkārtnes slimnīcā, bet galvenā problēma paliek, jo no nodoma likvidēt dzemdības nodaļu Dobeles un apkārtnes slimnīcā Veselības ministre un ministrijas ierēdņi neatkāpjas”, uzsver Dobeles novada domes priekšsēdētājs I.Gorskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Gorskis piebilst, ka pēc sarunām Veselības ministrijā nācies konstatēt, ka Veselības ministrijā nav veikti aprēķini un datu analīze – nav veikts ne finansiālo ieguvumu aprēķins no plānotajām izmaiņām, ne arī sniegto medicīnas pakalpojumu kvalitātes salīdzināšana.

“Realitātē valstij trūkst naudas medicīnai, tiek veiktas reformas un likvidētas nodaļas mazās slimnīcas, lai rezultātā maksātu vairāk par tiem pašiem pakalpojumiem,” spriež Dobeles novada domes priekšsēdētājs. Viņš tāpat uzsver, ka iepriekš slimnīcas infrastruktūras uzlabošanai remontos ieguldīti līdzekļi, tāpat pašvaldība cenšas ar stipendijām novada slimnīcai piesaistīt jaunos speciālistus. “Kurš jaunais mediķis vēlēsies nākt strādāt uz slimnīcu, kura realitātē tiek nolemta likvidācijai,” teic I.Gorskis.

Tāpat domes priekšsēdētājs pauž neizpratni par pretrunām valstiskā līmenī, kur runājot par reģionu attīstību, taču faktiski visus pakalpojumus centralizējot un pārceļot uz Rīgu. Viņaprāt, līdz ar pakalpojumu un arī darbavietu likvidāciju slimnīcā, tiek veicināta spējīgu profesionāļu aizplūšana no reģioniem uz galvaspilsētu un ārzemēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Protams, ka tāpat vien mēs nepadosimies un turpināsim cīnīties ar visiem iespējamiem līdzekļiem un kanāliem, lai dzemdību nodaļas darbību slimnīcā saglabātu. Šoreiz noteikti nāksies lūgt iesaistīties arī visiem novada iedzīvotājiem, tāpēc aicinu visus iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem un izteikt arī savu viedokli šajā jautājumā – kāda būs turpmākā dzīves vides kvalitāte mūsu novadā,” sola pašvaldībā.

Foto: No pašvaldības arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.