Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADOS: Cēsīs atklāj piemiņas skulptūru Haraldam Sīmanim

Cēsīs atklāta leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņai veltīta skulptūra “Dziesminieks”, ko veidojis tēlnieks Ģirts Burvis. Tā tapusi, galvenokārt pateicoties sabiedrības ziedojumiem, kā arī Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra finansiālam atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviešu dziesminieku leģendas H. Sīmaņa radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu. “Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis” – tā H. Sīmani raksturo dziedātāja Ieva Akuratere, kuras teiktais būs lasāms arī uz piemiņas skulptūras.

“Pārlaicīgā, aizraujošā un reizē varenā sajūta, kas ir Haralda Sīmaņa dziesmās un bija viņā pašā, ir ielikta viņa piemiņas skulptūrā “Dziesminieks”, izmantojot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un skicēm radnieciskā “metāla origami” stila vieglumu. Esmu laimīgs, ka Gita Sīmane un Haralda draugi man uzticēja šo darbu, daļēji saskatot arī stilā līdzību ar leģendāro Haralda baznīcu jumiķa darbību. Ceru, ka cēsnieki šo mūsu dāvinājumu pieņems un iemīļos, jo Cēsis un Haralds ir arī manā sirdī, tāpat kā atbildība mana skolotāja izcilā tēlnieka Kārļa Jansona priekšā, kura skulptūra atrodas turpat netālu Maija parkā,” teicis tēlnieks Ģ. Burvis.

Daugavpilī notiks lielākās orientēšanās sacensības Baltijā

No 28. līdz 30. jūnijam šogad 37. reizi notiks lielākie orientēšanās svētki Baltijā – orientēšanās trīsdienas “Kāpa 2024”. Katru gadu sacensības tiek rīkotas citā Latvijas vietā, un šogad tās būs Latgalē – Daugavpils apkārtnē. Sacensības notiks ne tikai klasiskās orientēšanās disciplīnā, bet arī taku orientēšanās sportā un kā orientēšanās uz velosipēdiem jeb MTBO.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāpas trīsdienas ir piemērotas katram orientēšanās entuziastam jebkurā vecumā – pieejamas vairāk nekā 60 dažādas meistarības un vecuma grupas. Elites sportisti 2. sacensību dienā izcīnīs punktus pasaules ranga sacensībās.

Sacensību pirmā diena norisināsies Forštates mežos, bet otrā un trešā diena – Ruģeļu ūdenskrātuves apkārtnē, kur arī atradīsies sacensību centrs. Sacensību centrā būs plaša telšu pilsētiņa, dušas un viss cits nepieciešamais trīs dienu dzīvei īstā orientēšanās festivālā brīvā dabā. Īpaši ir padomāts par ģimenēm ar bērniem, nodrošinot bērnudārzu sacensību centrā un arīdzan veidojot īpašu sacensību kopvērtējumu ģimenēm.

Valkas novada pašvaldība izstājas no tūrisma maršruta “Via Hanseatica”

Valkas novada pašvaldība nolēmusi izstāties no Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) tūrisma maršruta “Via Hanseatica”. Šāds lēmums pieņemts, jo, izvērtējot 2022. un 2023. gadā projektā īstenotās aktivitātes un sasniegtos rezultātus “Via Hanseatica” sociālo tīklu kontos, mājaslapā un izdales materiālos, konstatēts, ka nav sasniegts plānotais un noteiktā mērķauditorija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība uzskata, ka, publicējot domes speciālistu sagatavoto informāciju, izmantojot pašu uzturētos sociālos tīklus un informācijas kanālus, tiek iegūta lielāka atgriezeniskā saite nekā esot “Via Hanseatica”.

“Via Hanseatica” ir starptautisks tūrisma maršruts. Latvijā un Igaunijā tas ved no Rīgas caur Tartu līdz robežpilsētai Narvai. Tā uzturēšanā ar VPR sadarbojas Cēsu, Limbažu, Siguldas, Smiltenes, Saulkrastu un Valmieras pašvaldība.

Smiltenes un Ogres novada pašvaldības pamet VTA

Smiltenes un Ogres novada pašvaldības izstājušās no Vidzemes Tūrisma asociācijas (VTA), liecina domju sēžu lēmumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas pašvaldības saņēmušas vēstuli no biedrības “Vidzemes Tūrisma asociācija”, kurā tā lūgusi mainīt savstarpējās sadarbības formu – turpmāk nebūt biedra statusā, bet kļūt par sadarbības partneriem. VTA savu priekšlikumu pamato ar to, ka saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu biedrība atbilst pasūtītāja definīcijai, jo tā ir privāto tiesību juridiskā persona, kurai darbību vairāk par 50% finansē publiska persona vai tās institūcija, respektīvi VTA biedri. Tas, ka biedrības iepirkumos jāpiemēro Publisko iepirkumu likuma normas, būtiski ietekmē biedrības administratīvo un finansiālo kapacitāti. Lai novērstu draudus VTA darbības mērķu sasniegšanai, tās biedriem – publiskajām personām un to institūcijām – vajadzētu nekavējoties izstāties no biedrības, lai uz tiem minētā likuma regulējums neattiektos.

Busulis Talsos rīkos Intardienu džeza mūzikas cienītājiem

Dziedātājs Intars Busulis un domubiedri 1. jūlijā Talsu Baznīcas laukumā rīkos Intardienu, kurā gaidīti džeza mūzikas cienītāji, informē pasākuma rīkotāji.

Visas dienas garumā muzicēt aicināti gan jaunie izpildītāji, gan pieredzes bagātie mūziķi. Pēcpusdienā, pirms interesenti dosies nelielā pārgājienā pa Talsiem, apmeklētājiem muzicēs Matīsa Žilinska trio un Miķelis Dzenuška ar “Uzvaras bulvāri”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakarā iecerēts lielais Intardienas koncerts ar Latvijas Radio bigbendu un I. Busuli. Paredzēts, ka koncertu vadīs un īpašus pārsteigumus sarūpēs aktieris un režisors Intars Rešetins-Pētersons. Savukārt baznīcā plānota “Jazz nakts” ar dziedātāju Paulu Saiju un Latvijas Radio bigbenda džeza grupu.

Talsu Baznīcas laukumā notiks “Intardienas hepenings” – darbosies mākslinieku un amatnieku darbnīcas un meistarklases, uzstāsies jaunie un talantīgie mūziķi un grupas, būs arī “Intaru un Imantu skatuve”.

Līksnieši rīko Maiņas tirgu

Līksnas pagasta iedzīvotāji iedibinājuši jaunu aktivitāti – Maiņas tirgu. Tas Augšdaugavas novadā ir pirmais šāds tirgus, kuru organizē biedrība “Mūsu Līksnai”, “Vietējai Latgales Avīzei” pastāstīja biedrības pārstāve Gunta Mežule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Maiņas tirgus darbojas katru svētdienu pie Līksnas katoļu baznīcas no pulksten 10.10 un ilgst pusstundu. Laukos dzīvot ir patiešām labi. Maiņas kultūra ir izcils veids dzīvot zaļi (tiešā un pārnestā nozīmē), dalīties un darīt labu, tikt pie kārotā, un naudu nevajag. Mēs jau iemainījām kumelīšu tēju pret Annas Lazdānes svaigi ceptu maizīti. Maizīte tik garda, ka jādomā, kā ar Annu lai iedraudzējamies/maināmies arī turpmāk. Paldies arī Ilzei Ozoliņai par liepziedu tēju, smaržo visa māja! Tie, kuri netiek uz tirdziņu, pēc tam sazinās un piedāvā maiņu citā dienā,” teica G. Mežule.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. Projektā “Novadu balss” sadarbojas “Zemgales Ziņas”, “Kurzemes Vārds”, “Izdevniecība “Auseklis””, “Vietējā” un “Radio SWH”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.