Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADOS: Uz Jelgavas šosejas remontdarbu laikā jārēķinās ar īpaši lēnu satiksmi

Valsts autoceļu tīklā turpinās būvdarbi. Lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu dēļ ir uz Jelgavas šosejas (A8) no Dalbes līdz Vircavas tiltam pie Jelgavas. Tur satiksmi darbu vietā organizē pa vienu joslu un intensīvākajās satiksmes stundās satiksme var būt īpaši palēnināta, informē VSIA “Latvijas valsts ceļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autovadītāji aicināti plānot vismaz stundu ceļā būvdarbu posma izbraukšanai vai izvēlēties alternatīvus maršrutus. Ar palēninātu satiksmi un aptuveni 40 minūtēm ceļā jārēķinās arī Jelgavas šosejas posmā no Jaunolaines līdz Rīgai. Satiksmes ierobežojumi un lēnāka automašīnu kustība paredzama visu būvdarbu laiku, kas plānots līdz 25. augustam.

Ozolnieku mežaparkā bez saskaņošanas nevar celt teltis

Jelgavas novada dome 26. jūnija sēdē apstiprinājusi Ozolnieku mežaparka apsaimniekošanas saistošos noteikumus, informē pašvaldība. Dokumentā noteiktas Ozolnieku mežaparka teritorijas robežas un zonējums, nosacījumi mežaparka teritorijas estētisko, ainavisko un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, tai skaitā aizsardzības nosacījumi sastopamo aizsargājamo vērtību saglabāšanai.Mežaparks pārsvarā sastāv no meža teritorijas, kura kopējā platība ir 69,3989 hektāri, un teritorija sadalīta divos izmantošanas veidos – labiekārtota publiska ārtelpa un publiska ārtelpa bez labiekārtojuma. Pirmais izmantošanas veids sastāv no A un C zonas, kuru veido labiekārtoti sporta laukumi, pastaigu takas un speciāli ierīkotas trases. Otrajā izmantošanas veidā ietilpst B zona, kurā nav atļauti, piemēram, izklaides un tirdzniecības pasākumi. Noteikumos iekļauti arī aizsardzības nosacījumi mežaparkā sastopamo aizsargājamo vērtību saglabāšanai. Zināms, ka mežaparkā sastopami aizsargājamie biotopi un sugu dzīvotne: viens dižkoks – Druvenieku priede –, čemurziežu dižtauriņš, dabiski boreāli un citi aizsargājami biotopi. Saistošajos noteikumos iekļauts punkts, kas mežaparka teritorijā aizliedz kurināt ugunskurus un bez iepriekšējas saskaņošanas ar pašvaldību celt teltis un citas pagaidu rakstura celtnes. Tas attiecas arī uz transportlīdzekļu izmantošanu, izņemot ar Jelgavas novada pašvaldības atļaujām un operatīvo transportu ar ieslēgtu bākuguni, kas nodrošina dienestu funkcijas. Uzturoties mežaparkā, aizliegts bojāt meža augsni un meža infrastruktūru, piesārņot mežu ar atkritumiem, postīt putnu ligzdas un skudru pūžņus un citādi kaitēt meža augiem un dzīvniekiem. Saistošo noteikumu projekts “Ozolnieku mežaparka teritorijas apsaimniekošanas noteikumi” no 3. līdz 17. maijam bija publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļa vietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Iedzīvotāju viedokļi vai ierosinājumi meža apsaimniekošanas plānam netika saņemti. Jelgavas novadā līdzās Ozolnieku mežaparkam ir arī vairāki muižu parki, kas izveidoti līdzās muižu apbūvēm – Elejā, Vircavā, Vilcē, Zaļeniekos, Jaunsvirlaukā un Lielplatonē. Parks no mežaparka atšķiras ar to, ka tas ir sabiedriskas vai kultūrvēsturiskas nozīmes dabas objekts, kurā ir dabas elementu, būvju un mazo arhitektūras formu daudzveidība un īpaši veidota infrastruktūra. Parku par mežu neuzskata, skaidro pašvaldība.

Iedzīvotāji nereģistrē mazmājiņas

Pusgadu spēkā ir Ministru kabineta noteikumu prasība, ka iedzīvotājiem, kuri savā īpašumā nespēj sakārtot decentralizēto kanalizācijas sistēmu, tā jāpieslēdz pilsētas kanalizācijas tīkliem, ja attiecīgajam nekustamajam īpašumam piegulošās ielas vai ceļa robežās ir ierīkota centralizētā kanalizācijas sistēma. Taču vairums šo procesu nav pat uzsākuši, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība. Tāpat jau vairākus gadus ir spēkā prasība reģistrēt savā īpašumā esošo kanalizācijas sistēmu, ja tā nav pievienota pilsētas kanalizācijas tīkliem. Līdz jūnijam Jelgavā to bija izdarījuši 3197 īpašnieki, taču vēl nereģistrēta ir vismaz ceturtā daļa jeb ap 1300 decentralizēto kanalizācijas sistēmu. Gada laikā reģistrāciju veikuši vairāk nekā 1000 īpašumu saimnieku. Personām, kas to nav izdarījušas, var piemērot sodu: fiziskām personām līdz 500 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1500 eiro, uz soda iespēju norāda pašvaldība. 2017. gadā tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu, pašvaldībām uzliekot par pienākumu izveidot savas teritorijas decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistru.Saistošie noteikumi stājās spēkā 2019. gada oktobrī. Atbilstoši noteikumiem jelgavniekiem jāreģistrē jebkura privāta kanalizācijas sistēma – krājtvertne, septiķis, bioloģiskā kanalizācijas sistēma, arī tualete, kas novietota mazdārziņā vai uz neapbūvēta zemesgabala. Vienīgais izņēmums ir rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir lielāka par pieciem kubikmetriem diennaktī. Šādas iekārtas nav jāreģistrē. Ja nekustamajā īpašumā tiek ekspluatētas rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par pieciem kubikmetriem diennaktī, tad līdz katra gada 1. aprīlim decentralizētās kanalizācijas sistēmas īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam pašvaldībā ir jāiesniedz dokumenta apliecinājuma kopija par pakalpojuma saņemšanu no komersanta par to, ka sistēmai ir veikta nepieciešamā apkope. Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi deleģēšanas līgumu ar SIA “Jelgavas ūdens” par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanas prasību ievērošanas kontroli un uzraudzību. Šogad par noteikumu pārkāpumiem uzsāktas 20 administratīvās lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam piesaka piecas Jelgavas daudzdzīvokļu ēkas

Ekonomikas ministrijas izsludinātajā konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” saņemti 43 pieteikumi, no tiem 32 ēkas pretendē uz uzvaru nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka”. To vidū arī pieci Jelgavas daudzdzīvokļu nami, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība. No Jelgavas konkursam pieteikta daudzdzīvokļu ēka Garozas ielā 24, Kalnciema ceļā 47, Katoļu ielā 9, Pasta ielā 34 un Rīgas ielā 57. Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā konkursa komisija izvērtēs saņemtos pieteikumus, bet otrajā notiks tālāk izvirzīto ēku apsekošana klātienē, un tā paredzēta augusta beigās. Uzvarētāju apbalvošana notiks septembrī.

Aicina izvirzīt pretendentus uzņēmēju gada balvai

No 1. jūlija līdz 20. augustam Jelgavas novada dome aicina novada iedzīvotājus un arī pagastu pārvaldes izvirzīt pretendentus Jelgavas novada uzņēmēju gada balvai. Balvas tiks pasniegtas nominācijās “Mazais uzņēmējs”, “Lielais uzņēmējs”, “Gada jaunais uzņēmums”, “Gada ģimenes uzņēmums” vai “Gada inovatīvākais uzņēmums”. Konkurss “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva” ir kļuvis par tradīciju novadā. Tā mērķis ir popularizēt labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, kā arī apzināt un godināt uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, veicināt uzņēmēju atpazīstamību. Pieteikuma anketa konkursam būs pieejama gan elektroniski, gan papīra formātā, norāda pašvaldība.

Dodas uz Apvienoto Karalisti

No 21. līdz 23. jūnijam Zemgales plānošanas reģiona pārstāvji Apvienotajā Karalistē apmeklēja diasporas pasākumu “Bērzes Strazdu Jāņu festivāls 2024”. Dalība šādā pasākumā ir veids, kā uzrunāt diasporas pārstāvjus, un atbildēt uz tautiešu jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos dzimtenē, informē Zemgales plānošanas reģions. Šāds festivāls ir populārs diasporas pārstāvju vidū un ik gadu uzņem ap pieciem tūkstošiem apmeklētāju, pulcējot pašmāju estrādes māksliniekus un svinot vasaras saulgriežus. 2023. gadā ar remigrācijas koordinatora starpniecību Zemgales plānošanas reģionā atgriezās 118 personas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveic jelgavnieci 100. dzimšanas dienā

25. jūnijā savu simto dzimšanas dienu svinēja jelgavniece Serafima. Simtgadnieci sveica arī Jelgavas pašvaldības pārstāvji. Serafimas aprūpētāja Gaļina spriež, ka, viņasprāt, jubilāres ilgā mūža noslēpums ir labestīgums un atsaucība visa mūža garumā. Jautājot Serafimai, kādu padomu viņa dotu jaunajām paaudzēm, jubilāre novēlēja iedzīvotājiem būt labestīgākiem un mierīgākiem, dzīvot saticīgi un nedusmoties citam uz citu. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes darbinieki simtgadniecei nogādāja ziedus un grozu ar saldumiem, kā arī jubilāre saņem pabalstu veselības uzlabošanai personām, kam ir 100 un vairāk gadu.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Novadu balss”. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.