Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADU AKTUALITĀTES: Ukraiņu kara bēgļi vēlas ātrāk dabūt darbu

UZŅĒMĪGAIS Marians Šverniks cenšas palīdzēt Jelgavā atrast darbu Ukrainas kara bēglei, karavīra mātei un agrākajai bērnudārza audzinātājai Natālijai Martenko. Viņa no kara postītās Austrumukrainas ir atbraukusi maijā, vēl nav bijusi iespēja mācīties latviešu valodu, bet ukraiņu sievietei ir vēlme pēc iespējas ātrāk pielāgoties jaunajiem dzīves apstākļiem – sākt strādāt.
FOTO: GAITIS GRŪTUPS

Deviņas dienas ciemojoties Jelgavas novadā, kā arī plašāk Latvijā, redakcijā iegriezās Ukrainas Rava-Ruskas pašvaldības mēra vietnieks Marians Šverņiks. Viņš sniedza interviju, kā arī kopā ar “Zemgales Ziņām” apmeklēja Ukrainas kara bēgļu mītni Jelgavā, Mātera ielā 26.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Intervijā M. Šverņiks pateicās Latvijai par palīdzību Ukrainai, kā arī runāja par grūti pārvaramo nenoteiktību, dzīvošanu “vienai dienai”, kāda rodas, cilvēkiem ilgstoši atrodoties kara apstākļos.

10. jūnijā no Jelgavas novada sadarbības partneru pašvaldības Ukrainā Rava-Ruskas pilsētas uz atpūtas un piedzīvojumu nometni ieradās 26 skolēni un trīs skolotāji, kā arī pašvaldības mēra vietnieks M. Šverņiks.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Novadu aktualitātes”. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.