Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NVA aicina mācīties arī strādājošos; bez maksas var apgūt angļu un valsts valodu, transportlīdzekļu un traktortehnikas vadīšanu

Lai veicinātu bezdarba riskam pakļauto personu nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidošanu, paaugstinot to konkurētspēju darba tirgū, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) Eiropas Sociālā fonda projektā “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” uzsāks īstenot jaunu mācību pasākumu “Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)”. Tādējādi ar NVA finansiālu atbalstu varēs mācīties arī bezdarba riskam pakļautie nodarbinātie un pašnodarbinātie. Pirmie mācības varēs sākt tie, kam nepieciešams apgūt valsts valodas un angļu valodas izglītības programmas, kā arī transportlīdzekļu un traktortehnikas vadīšanu. Mācības šajās programmās iedzīvotājiem tiek piedāvātas arī Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezdarba riskam pakļautās personas varēs apgūt valsts valodu, angļu valodu, datorzinības, transportlīdzekļu un traktortehnikas vadīšanu. Mācības tiks īstenotas, izmantojot kuponu metodi, un mācību īstenošanas nosacījumi būs līdzīgi līdz šim NVA organizētajai apmācībai ar kuponu metodi, tomēr būs arī atšķirības, piemēram – mācības tiks īstenotas vakaros vai brīvdienās, kā arī būs garāks mācību periods, ņemot vērā, ka mācībās varēs iesaistīties arī strādājošas personas.

Mācību izdevumi tiks apmaksāti no ESF projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” līdzekļiem.

Pirmie mācības varēs sākt tie, kam nepieciešams apgūt valsts valodas un angļu valodas izglītības programmas, kā arī transportlīdzekļu un traktortehnikas vadīšanu. Pēc tam – arī tie, kas vēlas apgūt datorzinības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos mācībām, vispirms NVA mājaslapā www.nva.gov.lv jāaizpilda pieteikums. Pēc tā izvērtēšanas dalībniekam tiks piešķirts mācību kupons (nosūtot elektroniski vai saņemot klātienē NVA filiālē). Dalībnieks izvēlēsies izglītības iestādi no NVA izglītības piedāvājumu saraksta, pieteiksies mācību grupā (elektroniski vai sazinoties ar izvēlēto izglītības iestādi) un norādītajā termiņā sāks mācības.

Detalizētāka informācija par mūžizglītības pasākuma piedāvātajām iespējām, mācību programmām un iestādēm, kuras piedāvā apmācības, kā arī pieteikuma veidlapa dalībai apmācībā ir pieejama NVA mājaslapā ŠEIT.

Mācības nodarbinātajiem un pašnodarbinātajiem Jelgavā piedāvā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, mācību centrs “BUTS”, profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde “Mācību centrs SA”, sabiedrība ar ierobežotu atbildību “MBR”, SIA “AAMTMC”, SIA “STNIG” un autoskola “Fortūna”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un informācija: Nodarbinātības valsts aģentūra  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.