Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NVA piedāvā vienreizēju dotāciju darba vietu pielāgošanai cilvēkiem ar invaliditāti

Darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā finansējumu darba vietas pielāgošanai, aģentūru LETA informēja NVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba devējiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, NVA nodrošina ergoterapeita pakalpojumu un izmaksā vienreizējo dotāciju līdz 1000 eiro apmērā darbinieka ar invaliditāti darba vietas pielāgošanai nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un tehnisko palīglīdzekļu iegādei, piegādei un uzstādīšanai. Dotāciju NVA piešķir atbilstoši ergoterapeita atzinumam un darba devēja iesniegtai darba vietas pielāgošanas tāmei.

NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktora vietniece, Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika skaidro, ka darba ņēmēji ar invaliditāti ir ļoti nozīmīgs darbaspēka resurss. 2022.gada 11 mēnešos pastāvīgā darbā iekārtojās 3597 NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti un strādā tādās profesiju pamatgrupās kā “Vienkāršās profesijas”, “Pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki”, “Kvalificēti strādnieki un amatnieki”, “Kalpotāji”, “Speciālisti”, “Vecākie speciālisti” un “Iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri”. Savukārt subsidētajās darbavietās 2022.gada 11 mēnešos darbu uzsākuši 623 bezdarbnieka statusā NVA reģistrētie klienti ar invaliditāti.

Kā norāda Leončika, gan NVA reģistrēto klientu ar invaliditāti nodarbinātībā subsidētajās darbavietās, gan pastāvīgā darbā iekārtošanās dati liecina, ka darbinieki ar dažādiem invaliditātes veidiem, saņemot viņiem nepieciešamo atbalstu, veiksmīgi strādā dažādās profesionālās darbības jomās. Darba vietas pielāgošanas pakalpojums nodarbinātām personām ar invaliditāti esot jauns NVA preventīvais bezdarba riska samazināšanas pasākums, lai sekmētu nodarbināto personu ar invaliditāti darbspēju un darba vietas saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darba vietas pielāgošanas pakalpojumam NVA aicina pieteikties komersantus un komercsabiedrības, kas nodarbina cilvēkus ar invaliditāti un darba attiecību turpināšanai ir nepieciešams veikt iekārtoto darba vietu pielāgošanu.

Lai saņemtu atbalstu darba devējiem jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodas NVA mājaslapā. Aizpildīts pieteikumus ir jāiesniedz NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas nodarbinātās personas ar invaliditāti darba vieta. Pieteikumu var iesniegt klātienē vai nosūtīt pa pastu, kā arī nosūt pa e-pastu, ja iesniegums ir parakstīs ar drošu elektronisko parakstu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.