“Optibet”Superkausu izcīna VK “Jelgava” volejbolistes

Sestdien par “Optibet” Superkausa ieguvējām Jūrmalā atkārtoti kļuva VK “Jelgava” volejbolistes, kuras ar 3-1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:22) pieveica RVS/LU komandu, informē Entuziastu Volejbola līga.

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē pirmo setu ar 5:0 vadību pēc Ineses Jursones uzbrukuma sāka jelgavnieces, bet pēc Montas Urbānes uzbrukuma tika panākts arī 9:3. Drīz vien, Līvai Solai sitot autā, rezultāts jau bija neizšķirts – 10:10. Vadību atkal atguva “Jelgava”, panākot 16:13, bet pēc Līvas Bredikas uzbrukuma autā pirmoreiz spēlē vadībā izvirzījās RVS/LU – 22:21. Nākamos četrus punktus guva Jelgavas volejbolistes, ar sekmīgu Lienes Šimkuses servi panākot 25:22.

Otrā seta sākums bija kā šūpoles. Vispirms 3:1 vadību ieguva rīdzinieces, pēc tam četrus punktus pēc kārtas guva VK “Jelgava” volejbolistes, bet pēc Jeļizavetas Morozovas kļūdas uzbrukumā rezultāts jau bija 8:5 RVS/LU labā. Pēc Urbānes bloka rezultāts atkal bija neizšķirts, un arī vēlāk vadībā pārmaiņus izvirzījās abas komandas, pēc Morozovas “eisa” jelgavniecēm panākot 19:16 vadību. Pēc labām Anastasijas Andrjuščenko servēm rīdzinieces vēl panāca 19:19, seta galotnē labākas bija Jelgavas volejbolistes, uzvaru setā ar 25:22 panākot pēc Morozovas bloka.

Trešo setu pārliecinoši vinnēja rīdzinieces, izšķirošo pārsvaru panākot seta vidū ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem (15:7), bet punktu setam uzbrukumā pielika Kristīne Kramēna – 25:14.

Pārliecinoši uzvarētais sets rīdziniecēm spēlē ļāva sakrāt vairāk uzvarētu punktu nekā pretiniecēm, taču arī ceturto setu ar 25:22 uzvarēja Jelgavas volejbolistes, pēc līdzīgas cīņas visa seta garumā pārsvaru panākt seta beigās un spēli ar precīzu uzbrukumu noslēdzot Montai Urbānei.

Uzvarētāju labā pa 14 punktiem guva Liene Šimkuse, kura trīs no tiem guva ar servi, un Monta Urbāne, kura izcēlās ar četriem blokiem. 11 punktus sakrāja Jeļizaveta Morozova. Rīgas vienībā Kristīne Kramēna guva 20 punktus, Megija Dambrehte – 17, bet Adelīna Gerliņa – 13 punktus.

“Izdarījām savu darbu, un tas nesa rezultātu. Komanda ir ļoti jauna, jo meitenes vasarā ir kopā sanākušas no vairākiem klubiem. Līdz ar to neesam labi saspēlējušās. Vismaz tā šķita pirms šīs spēles. Tomēr spējām noturēt aizsardzību,” pēc uzvaras teica VK “Jelgava” kapteine Liene Šimkuse. “Izturība nebija tā labākā, jo kopā trenējamies salīdzinoši īsu laiku, apmēram trīs nedēļas. Tāpēc nedaudz “pieplīsām”, bet personīgi man ir prieks, ka meitenes spēja savākties. Treneris veica ļoti prātīgas maiņas, kas mums palīdzēja saņemties. Mums noteikti jāpiestrādā pie saspēles ar cēlāju, jo tas ir svarīgi, lai veidotu labus uzbrukumus. Tā ir sagadījies, ka ar jauno cēlāju visas spēlējam pirmo reizi, tāpēc pie tā īpaši jāpiestrādā.”

“Spēle bija jautra un interesanta, ar daudziem labiem momentiem. Mazliet atslābinājāmies 3. setā, bloks “pazuda”, un pretinieces labāk uzservēja, bet 4. setā dāmas parādīja raksturu, bija laba aizsardzība. Esmu ļoti priecīgs par iznākumu,” apmierināts ar jaunajā klubā izcīnīto trofeju bija arī komandas treneris Edmunds Pūliņš. “Manuprāt, sastāvs ir ļoti labs. Tagad mums ir saprašana par pretiniecēm un viņu jauno treneri Danieli Kaprioti, un viņas sajuta, ko sagaidīt no mums. Uz priekšu būs arvien labāk. Pretinieces 3. setā labāk servēja, ļoti labi spēlēja aizsardzībā, garās epizodes uzvarēja, mums bija neliels “lūziens”. Savukārt viņām vairāk jādraudzējas ar “pirmajiem tempiem”. Tur saskatu daudz nepilnību. Mēs pierādījām pretējo. Sezonas turpinājumā strādāsim pie bloka un pārvietošanās, bet uzskatu, ka komandai viss izdosies.”

Šodien kausa ieguvēju noskaidro arī vīriešu komandas, Jūrmalā tiekoties mājinieku komandai “RTU/Robežsardze/Jūrmala” un SK “Jēkabpils Lūši” volejbolistiem.

Spēle televīzijas tiešraidē redzama televīzijas kanālā “Best4Sport”.

Šī ir trešā reize, kad tiek izcīnīts Superkauss. 2021. gada februārī piecu setu cīņās par pirmajiem Superkausa ieguvējiem kļuva SK “Jēkabpils Lūši”volejbolisti un RVS/LU volejbolistes, bet iepriekšējā sezona sākās ar VK “Jelgava”sieviešu un SK “Jēkabpils Lūši” vīriešu klubu uzvarām.