
Jelgavas novadā dalību 2025. gada pašvaldību vēlēšanās pieteikuši 11 kandidātu saraksti un iedzīvotājiem jāievēl 19 domnieki. “Zemgales Ziņas” lūdza visiem sarakstiem izvirzīt vienu kandidātu, kas sniedz atbildes uz laikraksta jautājumiem.

2. saraksts
NACIONĀLĀ APVIENĪBA “VISU LATVIJAI!”– “TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI/LNNK”
1. Kāda ir Jūsu personīgā motivācija balotēties, un kāpēc uzticaties Jūsu saraksta pašvaldības vadītāja kandidātam un citām personībām sarakstā?
Es vēlos, lai Jelgavas novads būtu latvisks, izglītots un radošs, kā arī atvērts dažāda veida uzņēmējdarbībai. Vēlos, lai pašvaldība attīstās un rūpējas par ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un senioriem.
Mūsu sarakstā ir cilvēki, kuri ar savu dzīves pieredzi pilnveidos novadu. Starp deputātu kandidātiem ir zemnieki, mājražotāji, uzņēmēji, būvnieki, radošas personības, seniori, kā arī pašvaldības un valsts struktūrās strādājošie.
2. Uz ko ieteiktu vēlētājiem vairāk skatīties – uz partijas programmu vai deputātu kandidātu paveiktajiem darbiem?
Domāju, katram vēlētājam interesējošās jomas ir individuālas – kāds skatās uz politiskās partijas vērtībām, kāds uz paveiktajiem darbiem. Svarīgs ir viss kopumā. Pats galvenais – lai ikviens 7. jūnijā ir aktīvs un dodas uz tuvāko vēlēšanu iecirkni, lai izraudzītos savus pārstāvjus Jelgavas novada domē darbam turpmākajiem četriem gadiem.
3. Vai uzskatāt, ka līdzšinējais darbības kurss ir jāturpina?
Pašvaldības darbs aizejošajā sasaukumā nebija vienkāršs. Taču, neskatoties uz strīdiem un nesaskaņām, četros gados ir īstenoti Elejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra un Zaļenieku kultūras nama renovācijas projekti, vietām atjaunoti lauku ceļi, izbūvēti jauni dziļurbumi Ozolniekos, izbūvēti sporta laukumi u. c. Manuprāt, līdzšinējais pašvaldības attīstības kurss jāturpina. Protams, ir lietas, kas jāuzlabo vai pat jāievieš no jauna, taču mūsu pašvaldības nozaru speciālisti ir labi pastrādājuši. Izveidota Jelgavas novada investīciju karte, kā arī uzņēmēju konsultatīvā padome. Protams, ir jāstrādā pie savu vietējo uzņēmumu reklamēšanas ne tikai pašvaldības robežās, bet arī ārpus tām.
4. Kāda ir Jūsu nostāja skolu tīkla reorganizēšanā?
Jelgavas novadā jāsaglabā vismaz trīs vidusskolas (Elejas, Kalnciema un Ozolnieku), kā arī noteikti jābūt iespējai vidusskolas izglītību iegūt neklātienē. Lai tas izdotos, nepieciešams Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī valdības atbalsts. Ar skolām jābūt uzmanīgiem, jo katra lauku skola ir svarīga. Kur ir skola, tur iedzīvotāji rosās, taču, kur skolu aizver, tur jūtams panīkums.
5. Vai demogrāfijas jautājums jāatstāj Saeimas deputātu ziņā vai tomēr pašvaldības arī var dot savu artavu?
Pašvaldībai būtu jādomā, kā vairāk atbalstīt ģimenes jau no pirmā bērna ienākšanas ģimenē. Piemēram, palielināt bērna piedzimšanas pabalstu, piešķirt nodokļu atvieglojumus, piedāvāt novada pašvaldības pakalpojumu saņemšanu bez rindas. Būtu svarīgi arī nodrošināt pakalpojumus Zemgales veselības centrā Jelgavas novada vecākiem ar bērniem. Pie tā jāstrādā visiem nākamajā sasaukumā ievēlētajiem deputātiem kopīgi ar pašvaldības nozaru un kapitālsabiedrību speciālistiem.
6. Vai Jūsu partijai/apvienībai ir plāns, kā samazināt birokrātiju pašvaldībā?
Birokrātija ir jāsamazina, taču pārdomāti, veicot auditus un izstrādājot birokrātijas mazināšanas plānu.
7. Vai partija/apvienība turpinās esošās budžeta prioritātes pašvaldībā vai mainīs tās?
Nekas nav pastāvīgs, tostarp arī budžeta prioritātes. Katram politiskajam spēkam ir sava programma un prioritātes, līdz ar to tas nesīs izmaiņas budžetā. Taču nevajadzētu mainīt prioritātes augstas gatavības projektiem, kur var uzsākt būvniecību jau tagad (piemēram, Svētes skolas piebūve, Ozolnieku vidusskolas siltināšana, arī ceļi). Tāpat ieceres, kuras jāprojektē kā prioritārās (piemēram, Aizupes pamatskolas piebūve, Elejas vidusskolas sporta halle, Ozolnieku vidusskolas piebūve, tilti u. c.).
8. Vai uzskatāt, ka pašvaldībai ir jāiesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai?
Viennozīmīgi! Jelgavas novada pašvaldība atbalsta Ukrainu. Pašvaldībai ir sadraudzības pilsēta Rava–Ruska, uz kurieni tika nogādātas automašīnas, skolas mikroautobusi, elektronika, ģeneratori u. c. Ukrainu atbalsta arī novada iedzīvotāji, uzņēmēji un biedrības, piemēram, senioru biedrības adītie cimdi, zeķes, šalles un cepures tika nogādātas līdz frontei Ukrainas karavīriem. Mēs sadarbojamies ar sabiedriskā labuma organizāciju “Viche”, ar kuras palīdzību esam nogādājuši uz Ukrainu autobusus, kā arī palīdzam organizācijai ar noliktavu telpām. Jelgavas novadā jau trīs gadus tiek organizētas nometnes bērniem, kas Rava-Ruskā ieradušies, bēgot no kara smagāk skartajām Ukrainas vietām, un kuru vecāki dienē Ukrainas bruņotajos spēkos. Jelgavas novada pašvaldībai kopā ar iedzīvotājiem jāturpina atbalstīt Ukraina, līdz tā izdzīs Krievijas okupācijas karaspēku no savas zemes!
9. Kādu prognozējat vēlētāju aktivitāti šajās vēlēšanās? Vai tā būs augstāka par līdzšinējo?
Domāju, iedzīvotāji būs aktīvāki, jo cilvēki jūt, ka teritoriālās reformas pēcgarša nav salda. Trūkst kopīgu mērķu. Domes sēdēs starp deputātiem tiek mētāti aizvainojumi, kam, protams, nevajadzētu būt. No otras puses, reforma nesusi arī labas lietas. Tādas ir iedzīvotāju padomes, kuras ir nozīmīgas, lai Jelgavas novads attīstītos vienmērīgi. Domāju, ka, radot instrumentu, kur iedzīvotāji var iesaistīties savas kopienas vides uzlabošanā, tiek veicināta vēlētāju aktivitāte.
Reklāma