Otrajā fināla spēlē “Zemgale/LLU” pieviļ mazākumi (FOTO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” otrajā “Optibet” Baltijas līgas fināla spēlē zaudēja vārtus mazākumā un piekāpās “Mogo/LSPA” ar rezultātu 1:3 (0:0; 1:1; 0:2). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva aizsargs Harijs Brants. Sērijas rezultāts – 1:1.

“Zemgale/LLU” sastāvā uz otro spēli tika veiktas divas izmaiņas. Aizsargu Mārtiņu Krišu Krūklīti nomainīja Edgars Dīķis, bet uzbrucēju Robertu Vītolu – Kristers Brauns. “Mogo/LSPA” galvenais treneris arī nomainīja divus spēlētāju. Aizsargu Hariju Šmitu nomainīja Renarts Bērziņš, bet uzbrucēju Ņikitu Ļaščenko – Rolands Strautiņš.

“Mogo/LSPA” labi un agresīvi iesāka pirmo trešdaļu, neļaujot jelgavniekiem iegūt pārsvaru ripas kontrolē. Viņu centienus apturēja noraidījums, kuru “Zemgale/LLU” neizmantoja savā labā.

Otrajā trešdaļas pusē jelgavnieki mēģināja uzlauzt laukuma saimnieku aizsardzību, bet tika apturēti ar noteikumu pārkāpumu un spēli mazākumā. “Mogo/LSPA” pārsvaru neizmantoja, bet šodien uzlaboja spēli bez ripas, kas neļāva “Zemgale/LLU” izvirzīties spēles vadībā jau pirmajā trešdaļā.

Otrās trešdaļas pirmajā uzbrukumā “Zemgale/LLU” iespieda laukuma saimniekus aizsardzības zonā un izspēlēja ripa tā, it kā būtu vairākumā. Sekoja aizsarga Harija Branta metiens uz vārtiem, ripa skāra rīdzinieku aizsarga slidu un ieslīdēja starp vārtsarga Henrija Anča kājsargiem vārtos – 1:0.

Aizsargs Harijs Brants ātro vārtu guvumu komentēja sekojoši: “Pirmais periods negāja, kā cerēts, tāpēc bija jālauž spēle un jānospēlē vienkāršāk.”

Jelgavnieki jau sezonas gaitā parādīja, ka otrajā trešdaļā spēj palielināt spēles tempu, lai izmantotu tuvā rezervistu soliņa priekšrocības. Šodien tas nebija izņēmums. Lielāko daļu trešdaļas “Zemgale/LLU” dominēja uz laukuma, neļaujot laukuma saimniekiem nomainīt spēlētājus un apdraudēt vārtus.

Tomēr “prieki” ilga līdz pirmajam jelgavnieku noraidījumam, kuru “Mogo/LSPA” ļoti ātri izmantoja savā labā. Rīdzinieki 30 sekunžu laikā izspēlēja ripu, kuru vārtos ieraidīja Krišjānis Rēdlihs, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

“Jākustina kājas un jāsaglabā vēss prāts. Jāspēlē, kā mēs spēlējam visu laiku,” – tādu plānu trešajai trešdaļai nosprauda līdz šim vienīgo jelgavnieku vārtu autors Harijs Brants. Bet plānam neizdevās tikt realizētam.

Trešdaļas gaitu ietekmēja spēles noteikumu pārkāpumi. Sākumā pārkāpa saimnieki, tad jelgavnieki. Tad atkal rīdzinieki un tad atkal jelgavnieki. “Zemgale/LLU” neizmantoja savas vairākuma iespējas, bet “Mogo/LSPA” rezultatīvākais uzbrucējs Kārlis Ozoliņš bija ātrākais vārtu priekšā pie atlēkušas ripas, izvirzot savu komandu spēles vadībā – 1:2.

Uzreiz pēc zaudētiem vārtiem, “Zemgale/LLU” bija iespēja spēlēt vairākumā, bet arī šo iespēju viņi neizmantoja. Varēja vēl cerēt atspēlēties vienādos sastāvos, bet noraidījumu nopelnīja jelgavnieku uzbrucējs Kristaps Kristiņš.

“Zemgale/LLU” mazākumu godam izturēja, bet zaudēja vērtīgo laiku, kurā bija cerības atspēlēties. Pēdējās minūtēs atlika nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet arī šeit veiksmīgāks izrādījās “Mogo/LSPA” uzbrucējs Kārlis Ozoliņš, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtos – 1:3.

Rīdziniekiem ar šo uzvaru izdevās izlīdzināt sērijas rezultātu 1:1 un jau sestdien 01. aprīlī (bez jokiem) tā turpināsies ar spēli Jelgavas ledus hallē. “Zemgale/LLU” būs jāpiestrādā pie mazākumu izspēles, ka arī ar fanu atbalstu jāizmanto visas savas labākās spējas.

“Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” 3:1 (0:0; 1:1; 2:0)

Sērijas rezultāts: 1:1

Vārtu guvēji: 20:24 Harijs Brants (Ziemiņš); 33:32 Krišjānis Rēdlihs (K.Ozoliņš, Maslovskis) – vairākums; 51:48 Kārlis Ozoliņš (Porejs, A.Ozoliņš) – vairākums; 59:34 Kārlis Ozoliņš (Kr.Rēdlihs) – tukšos vārtos.

Komandu sastāvi

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Renārs Kamergrauzis, Krišjānis Rēdlihs, Renarts Bērziņš*, Dario Mackevics, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Mārtiņš Šulcs, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Niks Zīle, Rūdolfs Maslovskis, Rolands Strautiņš*; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis, Edgars Dīķis*; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Kristers Brauns*, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.