Otro gadu Jelgavā notiks Edgara Krūmiņa kausa izcīņa basketbolā

No 16. līdz 19. martam Jelgavas sporta hallē norisināsies otrais Edgara Krūmiņa kausa izcīņas turnīrs basketbolā puišiem, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” .

“Tas ir pagodinājums, ka manā vārdā ir nosaukts turnīrs. Un, ja es vai mans piemērs kādu iedvesmo vai motivē, tas ir lieliski,” norāda olimpiskais čempions 3×3 basketbolā Edgars Krūmiņš.

Turnīrā sacentīsies U-9 un U-11 vecuma komandas. U-9 grupā (2014. gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji) piedalīsies četras komandas, kas pirmajā turnīra dienā, 16. martā, aizvadīs apļa turnīru, tiekoties katra ar katru. Spēle ilgs 4×6 minūtes. Neizšķirta rezultāta gadījumā uzvarētāji tiks noskaidroti soda metienu sērijā. “Turnīrs ar katru gadu solīti pa solītim augs. Pirmajā Edgara Krūmiņa kausa izcīņā U-9 vecuma komandas nepiedalījās, bet šogad ieviesta šī vecuma grupa. Interesanti, ka pirms katras spēles būs stafete, un pati spēle sāksies ar tādu punktu skaitu, kādu komandas būs nopelnījušas stafetē,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta turnīra koordinators Jānis Tiltiņš. Turnīrā piedalīsies šādas komandas: “Jelgavas BJSS”, “Basketbola klase”, “Bauska” un “Saldus”. Visas četras komandas saņems piemiņas balvas, bet 1.–3. vietas ieguvēji tiks arī pie kausa un balvām. Tāpat tiks apbalvots katras komandas labākais spēlētājs, ko noteiks visu treneru balsojumā.

U-11 vecuma grupā (2012. gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji) piedalīsies 12 komandas: “Jelgavas BJSS”, “Ķekava”, “Mārupes SC”, “Bertānu BS/Valmiera”, “Jūrmala”, “Rūjiena”, “A.Kraukļa VEF”, “DSN”, “The Travel Team”, “Kandava”, “Basketbola klase” un BS “Rīga/Jugla”. Komandas tiks sadalītas trīs grupās un katra grupa aizvadīs apļa turnīru. Katras grupas divas labākās komandas un divas labākās 3. vietas ieguvējas iekļūs ceturtdaļfinālā, kurā 1. vieta tiksies ar 8. vietu, 2. vieta – ar 7. vietu, 3. vieta – ar 6. vietu, 4. vieta – ar 5. vietu. Pārējās četras komandas aizvadīs “mazo pusfinālu” par 9. un 11. vietu. Grupu turnīra spēļu laiks būs 4×7 minūtes ar trīs minūšu papildlaiku, ja nepieciešams. Izslēgšanas spēļu laiks būs 4×8 minūtes ar trīs minūšu papildlaiku, ja nepieciešams. U-11 grupas komandas sacentīsies 17., 18. un 19. martā. Visas komandas saņems piemiņas balvas, bet 1.–3. vietas ieguvēji tiks arī pie kausa un balvām. Tāpat treneru balsojumā tiks noteikts Zvaigžņu piecinieks no četru labāko komandu spēlētājiem, kuri saņems īpašas piemiņas balvas. “Arī te esam spēruši solīti uz priekšu – pērn šajā vecuma grupā piedalījās astoņas komandas, šogad dalībnieku skaits ir palielināts,” tā J.Tiltiņš, piebilstot, ka dalību apstiprinājuši arī pērnā gada uzvarētāji “DSN”, kas noteikti vēlēsies nosargāt pērn izcīnīto titulu.

Turnīru rīko Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola sadarbībā ar BK “Jelgava”. Jelgavas sporta skola būs pārstāvēta abās vecuma grupās.