Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolniekos ar vides instalāciju iepazīstina bērnus ar pasaku tēlu

Ģimenes un bērni līdz 31. janvārim tiek aicināti apskatīt vides instalāciju “Montes stāsti”, kas iepazīstina ar jaunu pasaku tēlu Latvijas bērniem Monti un atklāj iztēles valstību par dzīvi pirms piedzimšanas. Vides objekts aplūkojams brīvā dabā Ozolniekos, Jelgavas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vides objekts atklāj bērniem, ka caur iztēli var rast atbildes uz šķietami sarežģītiem jautājumiem. Instalācijā iekļauts saturs no Montes pirmās pasaku grāmatas motīviem – kur Monte meklē atbildi par dzīvi pirms piedzimšanas un atklāj, ka ikviens bērns ir bijis īpaša zvaigzne debesīs. Zvaigžņu pasaulē bērni būvē paši savas mākoņu mājas un iekārto saldumu veikalus. Zīmē zvaigžņu sveicienus bērniem uz zemes, makšķerē mākoņainas zivis debesu ūdeņos un rotaļājas lietus pļavās. Instalācija ir atgādinājums vecākiem, cik liels brīnums ir katrs mazais ķipars uz zemes, tā atklāj bērniem, cik ļoti gaidīts un īpašs ir katrs bērniņš savai mammai un tētim,” stāsta “Montes stāstu” grāmatas autore Renāte Bērante.

Vides instalācijas mākslinieciskā autore ir Sabīne Baumane, kura ilustrējusi arī “Montes stāstu” debijas grāmatu “Kur es biju, kad es nebiju”, kas izdota decembrī. Instalācija stikla kubā būs skatāma visu janvāri pie Ozolnieku Tautas nama Rīgas ielā 23.

Grāmata “Kur es biju, kad es nebiju”, pēc kuras motīva izstrādāts vides objekts, iepazīstina ar Monti, viņas lielo mīlestību pret vecākiem un draisko dabu; atklāj stāstu par dzīvi pirms piedzimšanas, kas bērniem ļauj izprast laiku, kad mamma un tētis bija mazi un vēl nebija iepazinušies. Stāsts iedrošina bērnos raisīt iztēli un meklēt savas atbildes uz lielajiem jautājumiem pašam, ja reizēm pieaugušo atbildes šķiet pavisam nepieņemamas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.