Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastos par 4% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Jelgavas novada Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastos no 1.janvāra par nepilniem 4% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajos pagastos atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedz SIA “Clean R”. Tarifs nešķirotiem sadzīves atkritumiem patlaban ir 23,43 eiro par m3 ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet no 1.janvāra būs 24,35 eiro par m3 ar PVN.

Kā LETA jau rakstīja, 2020.gada 23.novembrī Saeima pieņēma izmaiņas Dabas resursu nodokļa (DRN) likumā, kas paredz ikgadēju šā nodokļa pieaugumu par vienas sadzīves atkritumu tonnas apglabāšanu. Atbilstoši minētajam likumam no 2023.gada 1.janvāra DRN likme par vienas sadzīves atkritumu tonnas apglabāšanu būs 95 eiro, salīdzinot ar līdzšinējiem 80 eiro.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 2021.gada 21.oktobrī ir izvērtējusi un apstiprinājusi SIA “Zemgales Eko” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu pie dažādām DRN likmēm. Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs no 2023.gada 1.janvāra par nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā “Brakšķi” būs par 8,7% lielāks jeb 87,58 eiro par tonnu. Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu, ja mainās tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā, atkritumu apsaimniekotājs to iekļauj atkritumu izvešanas maksā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka 2021.gadā “Clean R” strādāja ar 41,001 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2020.gada līmenī, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 25% un bija 3,307 miljoni eiro. Kompānija “Clean R” reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS “TAK investīcijas”, bet patiesais labuma guvējs – Guntars Kokorevičs.

“CleanR grupā” ietilpst 20 uzņēmumu, tostarp sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso” telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii” un pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban”. Grupas apgrozījums 2021.gadā bija 53,779 miljoni eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 4,2% – līdz 5,95 miljoniem eiro.

Foto: “Clean R” publicitātes

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.