Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pacienta pilnvarotā persona varēs lemt par piekrišanu vai atteikšanos no pacienta ārstniecības

Saeima šodien galīgajā pieņēma grozījumus Pacientu tiesību likumā, kurā noteikts, ka pacienta pilnvarotā persona varēs lemt par piekrišanu vai atteikšanos no pacienta ārstniecības, ja pats pacients nespēs pieņemt lēmumu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumā noteikts, ka gadījumā, ja pacients sava veselības stāvokļa vai vecuma dēļ pats nespēs pieņemt lēmumu par ārstniecību, tiesības pieņemt lēmumu par piekrišanu ārstniecībai vai atteikšanos no tās prioritāri būs pacienta pilnvarotajai personai.

Līdz šim spēkā esošā likuma redakcija paredzēja, ka prioritāte pārstāvēt un pieņemt lēmumu par pacienta piekrišanu ārstniecībai ir pacienta laulātajam, bet, ja tāda nav, – tuvākajiem radiniekiem.

Likuma noteikta pacienta pilnvarotajai personas prioritāte pār laulāto un personas radiniekiem. Tādējādi tiks atrisinātas praksē novērotās neskaidrības un problēmas, ar kurām sastopas ārstniecības personas brīdī, kad nepieciešams iegūt informāciju par personas piekrišanu vai atteikšanos no ārstniecības, kā arī sniegt informāciju par pacienta veselības stāvokli, ārstēšanas metodēm un iespējām, atzīmē pieņemtā likuma autori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumā noteikts, ka ikviens pacients varēs pilnvarot savu pārstāvi, neatkarīgi no tā, vai šī persona ir radinieks, faktiskās kopdzīves partneris vai jebkura cita uzticības persona, ko pacients ir izraudzījies savu interešu nodrošināšanai un aizsardzībai, iepriekš uzsvēris Saeimas atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.