Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagājušajā nedēļā Latvijā laboratoriski apstiprināti divi gripas gadījumi

Aizvadītajā nedēļā Latvijā saņemti ziņojumi par diviem stacionētiem pacientiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no 42 ģimenes ārstu praksēm, kurās no kopējā tajās vērsušos pacientu skaita 25% bija pacienti ar elpceļu infekcijām.

Ģimenes ārstu prakses ziņoja par septiņiem klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem Rīgā un vienu – Jelgavā. Vēl 42 pacientiem tika konstatēta pneimonija jeb vidēji 55,7 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 48,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam – 101 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1446 pacienti jeb vidēji 1916,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 2018,2 uz 100 000 iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm VSIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca” ziņojusi par diviem laboratoriski apstiprinātiem gripas gadījumiem 15 līdz 64 gadu vecuma grupā. Abos gadījumos apstiprināta A tipa gripa, vienā no pozitīvajiem paraugiem noteikts apakštips – A/H1pdm09.

Epidemioloģiskas izmeklēšanas rezultāti liecina, ka pacienti nebija vakcinēti pret gripu. Viens pacients ārzemēs nav bijis, savukārt otrs pacients, iespējams, inficējās lidmašīnā, lidojumā no Portugāles – blakus sēdēja

sieviete ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā no monitoringa iesaistītājām slimnīcām saņemts 151 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš bija 105 ziņojumi.

SPKC norāda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dati tiek analizēti citā griezumā, proti, gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek, izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēti 823 pacienti, no kuriem 23 bija ar SARI.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr 22 pacienti tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem astoņi jeb 36,4% bija pozitīvi. Vēl viens pacients tika testēts uz gripu – analīzes uzrādīja negatīvu rezultātu. Savukārt Intensīvas terapijas nodaļā stacionēts viens SARI pacients un reģistrēti trīs nāves gadījumi pacientiem ar SARI.

Savukārt no vispārējām izglītības iestādēm šonedēļ dati netika saņemti sakarā ar skolēnu rudens brīvlaiku un pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 56,2% reģistrēto bērnu, kamēr nedēļu iepriekš – 63,5%.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.