Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagājušajā nedēļā reģistrēts viens klīnisks gripas gadījums Jelgavas novadā

Attēlam ilustratīva nozīme

Aizvadītajā nedēļā Latvijā saņemts viens ziņojums par pacientu ar klīniskiem gripas simptomiem, un konkrētais pacients ir bijis no Jelgavas novada vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā saņemta informācija no 41 ģimenes ārstu prakses, kur no kopējā vērsušos pacientu skaita 26% bija pacienti ar elpceļu infekcijām.

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1405 pacienti jeb vidēji 1899,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kā rāda gripas monitoringa dati, aizvadītajā nedēļā akūto augšējo elpceļu infekciju aktivitāte atbilst starpsezonu līmenim, kaut gan iepriekšējā nedēļā ar akūtu augšējo elpceļu infekciju simptomiem ārstniecības iestādēs bija vērsušies par 37,7% vairāk pacientu nekā pagājušās sezonas 40.nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pneimonija tika konstatēta 45 pacientiem, kas ir 60,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tas ir vairāk nekā 2021.gada 40.nedēļā, kad bija fiksēt 40 šādi gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SIA” Rēzeknes slimnīca” ziņojusi par vienu stacionētu gripas gadījumu, kas apstiprināts ar eksprestestu. Citas stacionārās ārstniecības iestādes par hospitalizētiem pacientiem gripas un gripas pneimonijas gadījumos nav ziņojušas.

Kopumā saņemti 112 ziņojumi par hospitalizētiem pacientiem ar Covid-19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC norāda, ka VSIA “Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā” dati tiek analizēti cita griezumā, kur gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēti 1009 pacienti, no kuriem 14 bija noteikta diagnoze – SARI. No pacientiem, kuriem konstatēta SARI, viens tika ievietots Intensīvās terapijas nodaļā.

Tikmēr 133 pacienti tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem 13 bija pozitīvi, savukārt četri pacienti tika testēti uz gripu – visos gadījumos analīzes uzrādīja negatīvu rezultātu. Reģistrēts arī viens nāves gadījums pacientam ar SARI vecuma grupā virs 65 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 89,1% skolēnu, kas ir zemāk par vidējiem rādītājiem atbilstošā laika periodā, un pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 65,5% reģistrēto bērnu. Savukārt no Rīgas reģiona izglītības iestādēm aizvadītajā nedēļā neizdevās apkopot informāciju par apmeklējumu, skaidro SPKC.

SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” nacionālā mikrobioloģijas references laboratorijā pagājušajā nedēļā izmeklēti 27 pacientu klīniskie paraugi. Gripas vīrusa paraugi nav noteikti, taču 22 gadījumos konstatēti tādi elpceļu vīrusi kā rinovīrusi (10), adenovīrusi (3), respiratori sincitiālie vīrusi (RSV) (2), bokavīrusi (2), paragripas III tipa vīruss (1), paragripas I tipa vīruss (1), sezonālie koronavīrusi (1) un enterovīrusi (2).

Pagājušajā nedēļā Latvija laboratoriski apstiprināti 6719 Covid-19 gadījumi, kas par 14% mazāk nekā 39.nedēļā. SARS-CoV-2 pozitīvo paraugu īpatsvars ir bijis 23,9%, kas par 2,4% mazāks nekā 39.nedēļā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.