Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagarinās Ukrainas iedzīvotājiem izsniegto atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai

Valdība šodien lēma pagarināt Ukrainas iedzīvotājiem izsniegtās atļaujas īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā paredz par vienu gadu pagarināt līdz 2023.gada 1.martam Ukrainas iedzīvotājiem izsniegto atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka atzīšanas institūcijas īslaicīgas profesionālās darbības atļauju izsniedz uz diviem gadiem.

LM skaidro – lai arī termiņu atļaujas īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai plānots pagarināt automātiski, tomēr tas neliegs Ukrainas mediķiem, farmaceitiem un farmaceita asistentiem pieprasīt atzīšanas institūcijas izsniegtu apliecinājumu par atļaujas termiņa pagarinājumu, tādējādi nodrošinot, ka personas rīcībā būs dokuments, no kura cita persona var uzreiz gūt priekšstatu par atļauju īslaicīgu profesionālo pakalpojumu sniegšanai derīguma termiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārstniecības iestādēm, aptiekām, institūcijām, iedzīvotājiem par atzīšanas institūciju izsniegtajām atļaujām un to derīguma termiņiem būs iespējams pārliecināties Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā un Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrā.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka nepavadītiem bērniem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana tiek turpināta līdz brīdim, kad tie var atgriezties Ukrainā ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojuma saņemšanas turpināšanai, bet ne ilgāk kā līdz personai Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteiktās termiņuzturēšanās atļaujas derīguma termiņa beigām.

Savukārt par bērnu, kurš slimo ar celiakiju, ir izmaksājams valsts atbalsts bērna likumiskajam pārstāvim, kas var būt arī bērna ārkārtas aizbildnis. Vienlaikus ārkārtas aizbildnim papildus viņam izmaksājamajiem speciālajiem pabalstiem, kas noteikti Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā par nepavadīto bērnu aprūpi, likumā noteiktos gadījumos ir tiesības saņemt bērna piedzimšanas pabalstu, savukārt ģimenes valsts pabalsts un bērna kopšanas viņam netiek maksāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu izmaksā nodrošināma vienlīdzīga pieeja pret visiem ārkārtas aizbildņiem, neatkarīgi no tā, vai ārkārtas aizbildnis ir Ukrainas civiliedzīvotājs vai persona, pie kuras nepavadītais bērns ieradies, kā arī persona, kurai Latvijā ir piešķirts aizbildņa vai adoptētāja statuss, audžuģimenes vai viesģimenes statuss, norāda LM.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.