Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Paisuma” sportisti Kuķalks un Lauss “Top 3” sezonas noslēgumā

Jelgavā, Lielupes posmā starp auto un dzelzceļa tiltu, aizvadīts Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā trešais jeb noslēdzošais posms. Pēc sacensībām tika apbalvoti valsts čempioni vairākās laivu klasēs, Jelgavas kluba “Paisums” sportistiem Tomam Kuķalkam un Mārtiņam Lausam sezonu noslēdzot attiecīgi otrajā un trešajā pozīcijā savās laivu klasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā sacensības ūdens motosportā notika 64. gadu pēc kārtas, tajās piedaloties 37 dalībniekiem no visām trim Baltijas valstīm. Sportisti katrā laivu klasē veica trīs braucienus. Pašmāju kluba “Paisums” pārstāvis Mārtiņš Lauss startēja laivu klasē RN 2000. Diemžēl viņš divreiz piedzīvoja tehnisku kļūmi, mājas sacensībās paliekot bez vērtējuma, tas gan neliedza sezonas kopvērtējumā iegūt trešo vietu.

Savukārt Toms Kuķalks, kurš piedalījās laivu klasē FR 1000, savā dzimtajā pilsētā izcīnīja otro vietu, kas arī sezonas kopvērtējumā ļāva kāpt uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. “Kopumā sezona bija ļoti smaga, jo tehnika ir tehnika – tai nepavēlēsi. Garlaicīgi it nemaz nebija,” “Ziņām” atzina T.Kuķalks. “Man sezona sākās jūlija sākumā Alūksnē, kur pēdējā braucienā laiva uzskrēja uz peldoša priekšmeta, izsitot caurumu. Par spīti tam, nobraucu visu braucienu un ieguvu otro vietu. Otrās sacensības, kas notika jūlija beigās Igaunijā, Harku ezerā, bija vissvarīgākās sezonas laikā, jo tās bija Baltijas čempionāts ātrumlaivām. Tur otrā brauciena laikā laiva līkumā uzsitās pa vilni un apgriezās par 180 grādiem. Šis trieciens ietekmēja motora darbību, tomēr lepojos, ka arī šeit finišu sasniedzu sudraba pozīcijā. Jāsaka, ka šīs sezonas beigas bija ļoti nervus kutinošas, jo sacensībām Jelgavā bija jāgatavojas ne tikai kā sportistam, bet arī kā organizatoram. Neskatoties uz sīkām tehnikas ķibelēm, trešo reizi sezonā finišēju otrajā pozīcijā,” aizvadīto sezonu aprakstīja Toms. Viņš aicina arī jauniešus iesaistīties ūdens motosportā: “Ir tik aizraujoši redzēt un satikt mazos puišus un meitenes, kuriem satraukumā zib acis, izdzirdot motora rūkoņu.”

Vēl Jelgavas posmā RN 2000 laivu klases dalībnieki cīnījās par Gunta Lausa ceļojošo kausu, ko ieguva Aizkraukles klubu “Motorsport 77” pārstāvošais jelgavnieks Jānis Simanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības rīkoja Jelgavas ūdens motosporta klubs “Paisums” sadarbībā ar Sporta servisa centru un Latvijas Ūdens motosporta federāciju.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.