Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paplašina personu loku, kurām ir tiesības saņemt valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes

Valdība lēmusi no valsts līdzekļiem apmaksāt ģimenes ārsta mājas vizītes pie personām, kuras atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Ministru kabinets (MK) šodien ārkārtas sēdē aptaujas kārtībā lēma paplašināt personu loku, kurām ir tiesības saņemt valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien Ministru kabineta (MK) locekļi lēma par Veselības ministrijas (VM) sagatavotajiem grozījumiem MK noteikumos “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”, kas paredz paplašināt personu loku, kurām ir tiesības saņemt valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes.

Grozījumu anotācijā VM skaidrojusi, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās dzīvojošās personas bieži vien ietilpst paaugstināta riska grupas pacientu lokā, un došanās uz ārstniecības iestādi – it īpaši pašreizējā Covid-19 pandēmijas situācijā – rada epidemioloģiskās drošības riskus gan pašām personām, gan arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju darbiniekiem.

Lai pasargātu šīs personas un nodrošinātu epidemioloģisko drošību valstī, valdība lēmusi no valsts līdzekļiem apmaksāt ģimenes ārsta mājas vizītes pie personām, kuras atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to tas nozīmē, ka turpmāk ģimenes ārsta mājas vizītes iespējamas pie bērniem, personām, kurām noteikta pirmās grupas invaliditāte, personām, kas vecākas par 80 gadiem, personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe, mājas apstākļos mirušām personām, lai konstatētu nāves faktu, personām, kurām nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija, personām, kas saņem mājas aprūpi, personām, kuras gripas epidēmijas laikā slimo ar gripu. Tāpat ģimene ārsta mājas vizītes būs iespējamas personām, pie kurām neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde devusies izbraukumā un ģimenes ārsts šajos noteikumos noteiktajā kārtībā vienojies par mājas vizīti, personām ar psihiskiem traucējumiem un arī personām, kuras atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.