Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par divu dārza mājiņu apzagšanu piespriež bargu cietumsodu

Zemgales rajona tiesā Jelgavā izskatīta krimināllieta, kurā par zādzībām no divām vasaras mājām bija apsūdzēts Andrejs U. Lai arī apsūdzētais savu vainu atzina un nožēloja, viņam piespriestais sods, kas jau stājies spēkā, ir it kā ļoti bargs – četri gadi un deviņi mēneši aiz restēm.

Kāpēc Andrejs sodīts tik bargi? Izskaidrojums ir ļoti vienkāršs – viņš par tāda veida noziedzīgiem nodarījumiem tiesas priekšā stājās jau devīto reizi.

Šajā reizē Andreju tiesāja par to, ka viņš 2020. gada vasarā Jelgavas apkaimē bija apzadzis divas vasaras mājas, turklāt zādzību laikā tīši sabojājis svešu īpašumu. Pirmo vasaras māju vīrietis apzaga jūnijā. Lai to izdarītu, Andrejs ar līdzi paņemtām knaiblēm pārknieba 165 eiro vērtu stiepļu žogu, bet ar skrūvgriezi uzlauza mājas logu rāmjus, sabojājot divus plastikāta logus 510 eiro vērtībā. Šajā vasaras mājā un tās saimniecības ēkā zaglis atrada daudz vērtīgu mantu, ko krāmēja maisos un stiepa ārā. Tika nozagta gāzes plīts ar visu balonu, trīs saules paneļu apgaismojuma pultis, salokāms matracis, divi pledi un raibs grīdas paklājs, sporta veste, ūdenssūknis, benzīna zāles pļāvējs, triecienurbjmašīna ar akumulatora bateriju, velosipēds, zvilnis, dārza šķēres, degvielas kanna ar benzīnu, instrumentu kaste ar visiem instrumentiem un automātiskais nivelieris ar statīvu. Saimniecības ēku Andrejam pat nevajadzēja uzlauzt, jo vasaras mājā viņš atrada tās atslēgu. Vasaras mājas īpašnieks nozagto mantu vērtību pēc tam aplēsa 1330 eiro apmērā.

Jūlijā Andrejs ar velosipēdu piebrauca pie citas tobrīd neapdzīvotas vasaras mājas. Atvienojis vienu metāla stiepļu žoga posmu, viņš iekļuva pagalmā, bet, lai iekļūtu pirts ēkā, ar skrūvgriezi atlauza loga līstes. Garnadža darbošanās rezultātā saplaisāja loga rūts. Tādējādi ēkas īpašniekam tika nodarīts 60 eiro liels zaudējums.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.