Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad atbalstu piešķirs trīs mēnešus agrāk

Šajā gadā par pārraudzībā esošām vaislas sivēnmātēm šogad atbalstu piešķirs trīs mēnešus agrāk, paredz valdībā apstiprinātās izmaiņas valsts atbalsta piešķiršanas kārtībā vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā un ciltsreģistrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas veiktas, Zemkopības ministrijai (ZM) atsaucoties cūkkopības saimniecību lūgumam.

Lai Lauku atbalsta dienests (LAD) šogad atbalstu par pārraudzībā esošajām vaislas sivēnmātēm varētu piešķirt agrāk nekā sākotnēji plānots, šķirnes dzīvnieku audzētāju biedrībām šogad iesniegumi par cūkkopības pārraudzības saimniecībām LAD jāiesniedz trīs mēnešus agrāk – līdz 1.jūlijam. Līdz šim katru gadu iesniegumi par saimniecībām bija jāiesniedz līdz 1.oktobrim.

ZM informē, ka pēdējā laikā ievērojami augusi cūkgaļas ražošanas pašizmaksa, ko ietekmējusi augstā energoresursu un graudu cena. Tādēļ cūkkopības saimniecībās pašizmaksa ilgstoši bijusi augstāka par gaļas realizācijas cenu, veidojot negatīvu bilanci un traucējot finanšu plūsmu. Veiktās izmaiņas normatīvajā regulējumā ļaus uzlabos finanšu plūsmu saimniecībās, kas ir nozīmīga saimniecību pastāvēšanai šajos ģeopolitiskajos apstākļos.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.