Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārtikas kviešu cena maijā Latvijā pieaugusi par 10,4%

Pārtikas kviešu cena šogad maijā salīdzinājumā ar aprīli pieaugusi par 10,4%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad maijā Latvijā pārtikas kvieši maksāja 389,1 eiro tonnā. Vienlaikus pārtikas kviešu cena Latvijā maijā bija par 2,2% lielāka nekā to vidējā cena Eiropas Savienībā (ES) šogad maijā, kur to cena bija vidēji 380,7 eiro tonnā.

Savukārt lopbarības kviešu cena Latvijā šogad maijā bija 366 eiro tonnā. Ka arī lopbarības kviešu cena šogad maijā Latvijā bija par 0,4% mazāka nekā vidējā cena ES, kur tie maijā maksāja 367,4 eiro tonnā.

Rapši Latvijā šogad maijā maksāja 861,8 eiro tonnā. Tikmēr lopbarības mieži Latvijā šogad maijā maksāja 350,8 eiro tonnā, pārtikas auzas maksāja 257,7 eiro tonnā, bet pārtikas rudzi – 320 eiro tonnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV Lauksaimniecības departamenta (USDA) prognozes liecina par 271 miljona tonnu kviešu krājumu pasaulē 2022./2023.gadā, savukārt saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) pirmajām prognozēm šajā pašā laika periodā graudu kopraža Latvijā tiek prognozēta virs trīs miljoniem tonnu, kas par 17% vairāk nekā pērn. Tāpat sējumu platība tika palielināta līdz 779 000 hektāru, kas ir par 0,3% vairāk nekā pērn.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.