Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Pasažieru vilciens”: Nākamgad aktuāls būs jautājums par vilciena biļešu tarifu politikas sabalansētību

Nākamgad aktuāls būs jautājums par vilcienu biļešu tarifu politiku un tās sabalansētību, lai saglabātu vilciena kā sabiedriskā transporta konkurētspēju, aģentūrai LETA norādīja AS “Pasažieru vilciens” pārstāve Sigita Zviedre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Galvenie izaicinājumi 2023.gadā būs tie, ar kuriem jau saskaramies, – augstā inflācija, tās ietekme uz resursu cenām, kā arī pakalpojumu kvalitātes un nepārtrauktības nodrošināšana ar esošo ritošo sastāvu laikā, kad to rezerves detaļu iegāde ir apgrūtināta,” skaidroja Zviedre, piebilstot, ka aktuāls ir arī jautājums par tarifu politiku un tās sabalansētību, lai saglabātu vilcienu kā sabiedriskā transporta konkurētspēju.

“Pasažieru vilcienam” nākamgad turpināsies izaicinājums nodrošināt pilnvērtīgus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus gan elektrificētajās līnijās saistībā ar “Škodas” vilcienu piegāžu kavējumiem, gan neelektrificētajās līnijās, kurās pakalpojumi tiek nodrošināti ar novecojušiem dīzeļvilcienu sastāviem. “Aicinām jauno valdību kā vienu no prioritātēm izvirzīt jautājumu par dīzeļvilcienu parka nomaiņu,” pauda uzņēmumā.

Tāpat Zviedre skaidroja, ka transporta nozare, līdzīgi kā virkne citu cilvēkresursu ietilpīgas nozares, cīnās par darbaspēka piesaisti un noturēšanu šajos gan uzņēmumiem, gan darbiniekiem sarežģītajos apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasažieru vilciena” nākamā gada lielākā investīcija plānota, pieņemot ekspluatācijā jaunos “Škodas” elektrovilcienus. Tāpat ieguldījumi plānoti digitalizācijas procesos saistībā ar biļešu tirdzniecību, radiostacijām, administratīvajām un operacionālajām sistēmām. Tiks pabeigts jaunā depo būvniecības koncepcijas izstrādes process, un būs nepieciešams lemt par finansējuma piešķiršanu depo būvniecības uzsākšanai.

Šogad deviņos mēnešos uzņēmuma apgrozījums bija 37,146 miljoni eiro, bet peļņa pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa bija 579 717 eiro. Savukārt 2021.gadā “Pasažieru vilciens” strādāja ar 44,13 miljonu eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma peļņa bija 591 000 eiro.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.