Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasta ielā 44 Jelgavā izveidots slēgts atkritumu konteineru laukums

SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) šomēnes pie pašvaldības īres nama Pasta ielā 44 izveidojusi pirmo tipveida slēgto atkritumu konteineru novietni, tādējādi nodrošinot, ka sveši atkritumi laukumā nenonāk un iedzīvotāji maksā tikai par pašu radīto atkritumu apjomu. Namu apsaimniekotājs cer, ka tas mudinās arī citu māju dzīvokļu īpašniekus pieņemt lēmumu par slēgta atkritumu konteineru laukuma izbūvi. Turklāt iedzīvotāji šim mērķim var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka iepriekš Pasta ielas 44 iedzīvotājiem bija kopīgs atkritumu laukums ar apkārtējo māju iedzīvotājiem, taču līdz ar izmaiņām atkritumu apsaimniekošanā Jelgavā, kas paredz, ka iedzīvotāji norēķinās par reāli izvesto atkritumu apjomu, katrai mājai ir atsevišķi atkritumu konteineri. Par pašvaldības līdzekļiem pie pašvaldības īres nama Pasta ielā 44 izbūvēts konteineru novietošanas laukums ar koda atslēgu, un tajā atkritumus var izmest tikai šīs mājas iedzīvotāji. “Atkritumu konteineru novietne ir 12 kvadrātmetrus plaša. Pagaidām tajā izvietots konteiners sadzīves atkritumiem, bet drīzumā būs arī konteineri atkritumu šķirošanai – papīram un metālam, stiklam. Tāpat tur paredzēta vieta papildu konteineriem, piemēram, tekstilam, kas būs jāšķiro no 2023. gada,” stāsta O.Kukuts, papildinot, ka iedzīvotāji novietnē var atstāt arī lielgabarīta atkritumus – mēbeles, paklājus, ledusskapjus, veļasmašīnas, trauku mazgājamās mašīnas un citu lielo sadzīves tehniku, matračus, gaismekļus, mazo elektrotehniku –, taču ne būvgružus.

“Aicinām iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret jauno laukumu, nepiegružot apkārtni un pie konteineriem nenovietot būvgružus vai citas lietas, kas nav lielgabarīta atkritumi. Šādu atkritumu izvešana tiek organizēta par papildu maksu, kas jāsedz pašiem iedzīvotājiem,” tā O.Kukuts. Arī pie laukuma atkritumus novietot ir aizliegts – sods par nelegālu atkritumu izmešanu ir no 70 līdz 2800 eiro.

Šī slēgtā atkritumu konteineru novietne izbūvēta pēc pašvaldības izstrādāta projekta par pašvaldības līdzekļiem. Pēc JNĪP pasūtījuma metāla konstrukcijas slēgtajam laukumam izgatavoja SIA “Signum”, bet laukumu izbūvēja SIA “Arbeka”, kas demontēja vecā laukuma segumu un nožogojumu, izbūvēja jaunus pamatus, ieklājot betona segumu, un uzstādīja slēgtā laukuma metāla konstrukcijas. Pasta ielā 44 ir 39 dzīvokļi un nedzīvojamās telpas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvokļu īpašnieki slēgta atkritumu laukuma izbūvei daudzdzīvokļu namu pagalmu labiekārtošanas programmā var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu. Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” jau ir izsludinājusi pieteikšanos, un detalizēta informācija par programmu un pieteikšanos pieejama mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv.

Tāpat ir atvērta pieteikšanās “Altum” Daudzdzīvokļu māju remonta aizdevuma programmā. Finansējums, kas pieejams aizdevuma veidā, ir paredzēts arī daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpu remontam un apkārtējās teritorijas labiekārtošanai, tostarp slēgta atkritumu konteineru novietošanas laukuma ierīkošanai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

    1. tu gan esi neapmierināts īpatnis. Pat putni tevi kaitina. Nabadziņš, paraudi, vieglāk paliks. Starp citu, vārnas zinu, a kas ir sūda putni? Jauna suga, kas tapusi radības kroņa pasaules piesūdošanas rezultātā?

      1. un pēc raksta izlasīšanas radās jautājums. Vai tad vārnas un sūda putni met atkritumus svešu māju konteineros? Ka tik viens čalītis te nav no tiem, kuri miskastes izmet mežmalās, lai vārnas un sūda putni pārvietojas prom no pilsētas uz mežiem, kur tiem vieta… :DDD

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.